6 ve Shukra ~ Venüs

6 shukra venüs sayılar vedik astroloji hint astrolojisiVedik Astroloji'de rakamların çok önemi var.

6 Venüs gezegeni tarafından temsil edilir. Rajas Guna’dır... Yani materyal dünya ile ruhsal dünya arasındaki alandadır.

6 karakterine sahip olanlar aşk ve sevgi dolu, herkesin dostu  ve karizmatik olurlar. İyi birer  danışmanlardır... Özellikle ev dekorasyonunda başarılı, sempatik ve zevkle hizmet eden, ancak bunu özgür iradeyle yapmaya muktedir kişilerdir.

Yaratıcı, sanatçı, çekici, ağzının tadını bilen, açık fikirli ve aile yapısına düşkün, zevkli insanlardır. Aileden uzak kalmak onları üzer.

Aile ve ev yapısına uygun, şefkatli, lükse düşkün, güzel olan her şeyi seven, ayrıca ticari zekası olan insanlardır. Evlilik yaşamlarında mükemmellik isterler ve bu konu zaten en başarılı oldukları konudur. Ev yapanlardır onlar.

Işık Eri Hacı Bektaş Veli (Kevser Yeşiltaş, s:168 ) kitap bilgisine göre:

“6, insandan yansıyan görünen alemin çokluk olarak görünmesidir. Ve 6 görünen ve görünmeyen alemlerin manasıdır, ifadesidir. Asıl kaynak NURun yansıması ve görünür alemdeki kabalaşmış halidir. Hiyearşinin temelidir. Zamanın ortaya çıkışı, mekanın oluşu, zaman ve mekanda oluşan insanoğlunun yaşayışının temsilidir.”

Görüyoruz ki EV YAPICI olan Venüsyen 6'lar, girdikleri her mekanı düzenler, o hoş yaratıcı zekalarıyla yeniden yapılandırarak bu dünyaya zevkli bir mekan sunarlar...

Paylaş