8 ve Satürn ~ Shani

8 saturn shani sayılar vedik astroloji hint astrolojisiVedik Astroloji'de rakamların çok önemi var.

8 enerjisi Satürn tarafından temsil edilir. Ciddi, kuvvetli yasaları olan, ağır, hüküm verme yeteneği yerleşmiş, bunları da hedeflerinde dikkatle kullanan sözüne güvenilir, yavaş ve genelde materyalist yapıda  kişilerdir. Akıl kuvveti ile çalışkanlığı  birleştirerek zenginliğe, talihe ve şöhrete kapı açmayı isterler. Bağımsız, radikal devrimci ve otorite ile bazen başı dertte dik kafalı olabilirler.

Soğukkanlı ve kendi yasaları ile uyumludurlar. Yoğun, yalnız ve hedeflerine bağlı kişilerdir. Yalnız çalışmayı severler.

Kader numarası olarak 8; karşıtlığı, gecikmeleri, başarısızlık ve utancı ifade eder. Dayanıklı, sebatlı ve azimli, hırslı, başarı odaklı, bu şekilde de ünlü ve gözde  olmayı isterler.

Mutlaka büyük bir miras bırakarak yaşamdan ayrılmayı hedeflerler.

Kendi yaşam yasaları doğrultusu, onları ciddi manada dürüst bir insan yaparken, toplum yasaları ile başları derde girebilir. Sabit fikirlidirler. Bu manada depresyon ve bağımlılıklara eğilimlidirler. İntihar eğilimi, istenmezlik ve sevilmeme hissine kolayca kapılmak 8 enerjisi taşıyan Satürnyenlerde görülebilir.

Tam bir çalışma insanıdırlar.

Manupilatif ve tartışmacıdırlar. Taşıdıkları büyük gücü dizginlemek ve bu enerjiyi herkesin hayrına kullanmayı öğrenmek zorundadırlar... İyileşmeleri ancak bu şekilde olur.

Işık Eri Hacı Bektaş Veli(Kevser Yeşiltaş, s: 168) kitabında 8 şöyle anlatılır...

“Sekiz ulaşılması gereken güllük yeridir. Sekiz, katmanlardan sonra hissedilecek en mükemmel formdur. Rabb’e yüzünün dönük olma halinin bir önceki durumudur. Sekiz ulaşılabilecek, maddesel alemdeki en ince formlardan biridir. Çünkü katmanların dışına çıkma, madde evreninin üzerine ulaşma, Alem boyutunun, gölgenin en kısa kalınan, Nur ışığının görünme evresidir.”

Paylaş