Abhichara ~ Kara Büyü

Bugünlerde, önüme durmadan kara büyü ile ilgili bilgiler, sorular ve yapan kişiler geliyor... Bunun bir tesadüf olmadığını düşünerek, 'Vedik Astroloji açısından kara büyü nasıl değerlendirilir, anlaşılır?' bilgisini vermek istedim. Tüm dünyada bin yıllardır kara büyüye rağbet vardır ve hala da yapılır, yaptırılır.

kara büyü karabüyü Hint Astrolojisi Vedik AstrolojiKara büyünün dili, dini yoktur. Bana göre kara büyü yapan kişi tamamen inançsızdır. Kara büyü, bir arzunun yerine getirilmesi için, olası negatif enerjilerin uyandırılmasıdır. Bu vasıtayla, insanların hayatları yönetilmek istenir... Zayıf kişilerin bir çeşit hipnozu sağlanır, bu kişiler iradeleri dışında davranırlar.

Veda’larda Atharvaveda kısmen büyüden söz eder... Büyü bilgisi Brahminlere verilmiş, gereğinde ak veya kara büyü olarak kullanılmış. Örneklerini, özellikle Mısır bilgilerinde görüyoruz.

Kara büyü örnekleri arasında, kişiye musallat varlıklar yüklemek, hayatında çeşitli aksaklıklar yaratarak sağlıklarını bozmak, bu manada hayatları mahvetmek, işini bozmak, aileyi parçalamak, bir mekanın düzenini alt üst etmek, başkasını kendine bağlamak ve diğerleri gelir... İnsan aklı her manaya çalışıyor ne yazık ki.

Kara büyü uygulanan kişilerde, bireyin dayanıklılığı ve inancına göre, belirtiler değişir. Bunlar :
1 - Kişi aniden gözle görülür derecede farklı davranmaya başlar. Bakışları değişir.
2 - Kötü kokmaya başlar.
3 - Depresyon, uyku bozuklukları, kötü rüyalar, bedende ani sağlık problemleri, intihar eğilimi, bağımlılıklar ortaya çıkar.

Tüm bunlara bağlı olarak da hayatı mahvolur, yakınlarını yıkar geçer... Kişi kendi iradesi dışında, maruz kaldığı bu negatif enerjiyi sezgilerini kullanarak fark edebilir, ya da etmeyebilir.

Vedik Astroloji'de kendine güvenden sorumlu tek gezegen GÜNEŞ’tir. GÜNEŞ aynı zamanda LAGNA(yükselen burç)'dan sorumludur... Güneş ve Lagnası zayıf kişiler bu konularda negatife açıktır. Eğer zihni ve eylemlerimizi temsil eden AY da zayıf ise, örneğin 6. - 8. - 12. evlerde yerleşikse, çeşitli yogaların mevcudiyetiyle kişi bu tarz belalara iyice açık hale gelir.

Lagna, lagna lordu , AL ve lordu, 6. ev ve lordu özellikle Rahu ve transitleriyle etkileniyorsa, kişiye hayli zarar verir... Lagnesh 8. - 9. - 12. evlerde ise kişi negatiflere çok açıktır. 4. ev ve lordu zarar görürse, kişinin mal mülk varlık ve ailesi tehlikededir. Bu manada kara büyüye maruz kalmak için, kişide de bazı şadripular(zayıflıklar) mevcut olabilir... Özellikle Allah inancı olmayanlar, bağımlı olanlar, nefret kin duygularını sürekli besleyenler, çocuk ve gençler, nefsine düşkün olanlar negatif enerjilere daha açık oluyor. Böyle kişilerin vedik haritalarını değerlendirdiğimde, bazı yogaların hakim olduğunu gördüm. Kişi çok ağır dönemden geçmektedir... Dasaları önemlidir. Soruyu sorduğunda ilk olarak praşna çıkartılıp, doğum haritasının negatif etkilere ne kadar maruz kaldığına bakılır.

Kara Büyü yapan ya da maruz kalan kişilerde en etkin grahalar :
En başta RAHU, SATÜRN, MARS yogaları, Ay, Ketu 6. ev ve lordunun yerleşimlerinin, Lagna Lordu, Arudha Lagna(AL) ile değerlendirilmesi söz konusu. Vedik Rasi haritada 6. ev zayıflıkları temsil eder... Hastalıklar, borçlar, bağımlılıklar bu evden sorulur. Dushtana evdir. Ketu 1. - 4. - 10. evde ve Lagna & L.L ile kendra halinde ise kişinin abhichara’ya maruzu olduğunu gösterir. Ayrıca Lagna, AL ve lordlarına engel(badhakesh) ve diğer evlerin badhak altında kalıp kalmadığına bakılır.

Şunu unutmamak gerekir... Eğer badhakesh Rahu-Satürn-Mars ve 6. - 8. - 12. ev/lordları tarafından negatif etkilendiyse, lagnada Ketu-Mars varsa kişi mutlaka kara büyüye maruz kalmıştır. RAHU, kara büyüde en dikkat edilmesi gereken gezegen... Takiben Mars, Satürn, Rahu 6. ev lordu, badakesh antardasaları tehlikelidir.

  • Ketu-Satürn etkisinde kalmış natal Mars
  • 6. lord - badakesh - badak evin kuvvetli negatif etki altında kalması
  • Ketu-Mars ‘ın kendra yerleşimi
  • Saturn’ün badak eve ve lorduna açısı
  • Saturn-Rahu-Mars’ın üçünün birden 2. evde yerleşimi
  • AL açısından bu görünümler
  • AL’dan 6. ev lordunun 6. evde yerleşimi...

Eğer kişide Lagna lordu; Güneş, Ay-Merkür-AL ve lordu, Satürn-Rahu iyi konumdaysa, kişinin kara büyüden zarar görmesi mümkün olmaz.

Nitekim çok yakın tarihte, benim için hayli değerli bir dostum bu tehlikeye maruz bırakıldığını, bundan zarar görüp görmeyeceğini sordu bana... Haritası üst sınıf bir Brahmin olduğunu gösteriyordu. Atmakaraka Satürn, Jüpiter-Ay (gaja kesari yoga), Güneş’in kendi evinde olması, Rahu-Ketu’nun iyi yerleşimli olması, Mars’ın dost evde yerleşimi, en önemlisi yüksek inanca ve ruhsallığa sahip olması, bu manada 9. evinin tamamen benefiklerle donatılması, dostumun bu büyüleri erken fark etmesi ve ona ne yapılırsa yapılsın, her daim korunan bir insan olduğunu ortaya çıkarttı... Gerçekten de, içinde bulunduğu Venüs dönemi, bu kara büyülere rağmen; ona hem özgürlük, hem sağlığının çok daha iyi olması, hem de neşe ve bolluk armağan etmişti.

Bir başkasını kendisine bağlamak için bazı negatif mantraların ve yantraların kullanımına da Vashikaran denir... Bu da bir çeşit büyüdür. Kesinlikle onaylanmaz.

Kara Büyü yapan kişilere gelince...

Bu kişilerde çok kuvvetli Rahu-Satürn-Mars yerleşimine bakılır. Güneş’i kuvvetli olup özellikle Rahu-Satürn etkisinde kalmıştır. Bazı sırları öğrenmek ve uygulamak açısından 8. ev önemlidir. Burada yerleşik Güneş eğer Rahu etkisindeyse, kişinin kara büyücü olma olasılığı yüksektir. 2. - 3. evleri Rahu-Satürn-Mars’ın negatif etkisinde kalmıştır. Güneş dominant ve 4. evinde Rahu-Satürn-Mars etkisi olanlar kara büyü yapmaya eğilimlidir. Uzak kalsınlar...

Hepimiz için negatif anlayıştan ve enerjilerden uzak, yüksek inançla donanmış Güneş’li yollar olsun hayat yolumuz...

[[Bismillahirrahmanirrahim ]]
“Birbirinize dua edin!
Çünkü ne sen onun,
ne de o senin dilinle günah işlememiştir.”
Hz. Muhammed (s.a.v)

[[hare kṛṣṇa hare kṛṣṇa
kṛṣṇa kṛṣṇa hare hare
hare rāma hare rāma
rāma rāma hare hare]]

Paylaş