Aşk Uyumu

aşk uyumu Nasıl Aşk Evliliği Yaparım?NASIL AŞK EVLİLİĞİ YAPARIM?

Aşkı herkes çok önemsiyor.

Kiminle evleneceğim?

Aşk evliliği mi olacak?

Birbirimize uygun muyuz?

Mutlu olacak mıyız?

Beni seviyor mu? Bana sadık kalacak mı?

Seksüel gücü ve karizması yerinde mi?

Kadın erkek kim olursa olsun, yaşamlarında kendilerine milyonlarca kez sordukları bir soru bu…

Bir haritada o kişinin aşka bakış açısı için pek çok faktör var. Bu yazıda bunlardan birkaçını sunuyorum.

Aşkın karakası olan gezegen VENÜS
Venüs’ün haritada yerleşimi çok önemli.

Venüs; Yükselen ve 5. - 7. - 11. evlerde yerleştiğinde veya bu evlerin yönetici gezegenleriyle ya da evlerle iyi görünüm yaptığında kişi aşka önem veren, şefkatli bir yapı sergiliyor. Venüs, saf aşk ile beraber gelen ciddi bir ilişkinin gezegeni…

Yine de aşka böyle bakış açısı sonucu evlilik olacak değil. Eğer 5. evin yöneticisi Venüs ise ve 7. evde yerleşmişse bu, aşk evliliği getirir. Çünkü Venüs aynı zamanda bu evlerde ciddi beraberliğe olan hassasiyeti temsil eder. Söz konusu evlilik ise, 5. - 7. - 9. evlere önem veriyoruz.

Venüs AY’a göre yükselende veya 5. evde yerleşmişse yine evlilik getirir. 5. ev, Rasi ve Ay haritasında aşkı ve çekiciliği temsil eder. Böyle bir partner iyi bir aileden gelmiştir ve aile yapısına değer verir.

7 ev evlilik yaşamını gösterir. Bu evin yöneticisi 6 - 8 - 12 gibi Dushtana kötücül evlerde olmamalıdır.
8. evin yöneticisi 6. eve yerleşmişse Maraka olarak hareket eder. Kişinin başı dertten kurtulmaz.
9. evde yerleşirse fiziksel ayrılığı, eşin vefatını da gösterir.
10. evde yerleşen 7. ev yöneticisi, çiftlerin birbirlerini red etmesine sebep olur.

Bazen Rasi doğum haritasında uyumluluk karşılaştırması yaparken kararsız kalırız... Bu yüzden kişinin Navamsa ( D9 ) haritasında da aynı koşulları incelemek gerekir. Navamsada 5. - 7. - 9. evlerin yöneticileri iyicil bir kavuşum veya açı yapıyorsa, Aşk Evliliği yüzde yüzdür.

Venüs yükselende yerleşmişse genç yaşta evlilik mümkün. Yükselenin yöneticisi Mars veya Venüs ise yine erken evlilik olur.

Genelde AY burcu da, kişinin evlilikteki başarısını gösterir. Boğa, Akrep, Oğlak ve Balık AY burçları bu konuda en iyi koşulları verir.

AY burcuna göre, yükselen Başak ve Koç olanlarda aşk evliliği genelde enderdir.

Venüs eğer debilse ( bulunduğu burçta en zayıf ), zararlı açılar alıyorsa, kötücül bir evde yerleşmişse, 7. evin yöneticisi gezegeni zayıfsa, yapılacak evlilik başarısız olabilir.

AY‘ın yerleşiminde de mutlaka bu değerlere bakılmalı. AY duygusal bakış açımızı simgeler…

AY, Venüs’ün yöneticisi olduğu Boğa burcunda en kuvvetlidir. AY bir haritada zararlı etkilenmişse, değil evlilik, her türlü ilişkide mutsuzluk beklenir.

Mars da evliliği etkileyen gezegenlerdendir. Aktifliği, yoğun enerjiyi, aşkın fiziksel ifadesini ve bulunduğu burçta seksüaliteyi simgeleyen Mars eğer Venüs ile evlilik evlerinde ( 5 - 7 - 9 ) kavuşum halindeyse, kişinin eşi aldatan birisi olabilir.

Bir kadın haritasında hem Venüs’e,  hem de eşi temsil eden Jupiter’in de bu yerleşimlerini iyi incelemek gerekir.

Uyumlulukta çok önemli olan nakşatralarından daha sonra söz edeceğim…

Vedik astroloji ile hem eş uyumluluğu, hem de mutlu evliliğe açılan gezegensel kapıları kesin olarak tespit etmek mümkün.

Sen de, yaşamının en önemli parçası olarak baktığın, dört gözle beklediğin, aşk ve sadakat ile donanmış  mutlu bir evlilik istiyorsan, seçeceğin eş ile uyumluluğunu merak ediyor musun?

O halde buraya tıklayarak danışmanlık alabilirsin...

Paylaş