Astrovedik Misyon

vedik astrovedik misyon Hint Astrolojisi Vedik AstrolojiVedik Astroloji ideallerimize ulaşmamızı kolaylaştırır... Bunu da 'davranış biçimi değişiklikleri' sunarak yapar. Değişime açık olmak lazım. Bir bakarsınız ki; siz aslında mühendis yerine bir denizci olmalıymışsınız. Ya da denizci oldunuz da; şu alanda değil, bu alanda olmalıymışsınız.

JYOTISHI KİMDİR?

Jyotisha, Vedik Astroloji'nin sanskrit ismidir. Jyotisha eğitimi alan ve pratiğini yapan kişiye Jyotishi denir. Hint öğretilerinde, Vedalar kutsaldır. Veda basitçe 'Bilgi' demektir. Jyotisha veya Jyotish de Vedaların bir koludur. Vedanga’dır.

Jyotisha, 'Vedaların Gözü'dür. Jyotisha bilginin gözü ve ışığın bilimidir... Jyotishi ise bu ışık bilgiyi insanlığa teslim etmek üzere yetiştirilen kişidir.

Vedik Astroloji sadece matematik ve fizik gibi bir bilgi kolu değildir. Kutsal bir öğreti ve BİLGİ olarak kabul edilir. Bilen kişiye, geçmişi, şimdiyi ve geleceği gören özel bir güç verir. Böyle kutsal bir bilgi sadece sorumlu kişilere aktarılabilir. Maharşi’ler bu nedenle Jyotishi’lere etik davranış öğretisi vermişlerdir. Jyotish öğretmeni, bu bilgiyi; iyi niyetli, doğru sözlü, inançlı ve buna değer kişilere verir. Bu yüzden öğrenciler, Gurularına daima saygı duymalıdır. Öğrenci, Gurusuna bir hizmetli gibi daima uymalıdır.

Maharşi’ler, Jyotishanın sadece; dürüst, içi temiz ve Gurusuna saygı gösteren, inançlı ve doğru kişilere öğretilmesini tavsiye etmişlerdir. İnanmayanlara ve bilinçsiz kişilere öğretilmemelidir. Çünkü Jyotish'te astrolojik konsultasyonlar, ruhsal boyutta sağlanır. Bu, haysiyeti ve kutsallığı korumak için çok önemlidir. Konsultasyonu alan kişi, paha biçilmez bir bilgi edindiğini bilmelidir...

Bir Jyotishi'nin en önemli hedefi; kendisinden yardım isteyene karşılık beklemeden yardım elini uzatmaktan memnun olmaktır. Sade bir Jyotishi, insanlığa böyle hizmet ederek geçmiş karmalarını temizler.

Jyotish’in en önemli bilgilerinden birisi, kişilerin davranış sistemlerine yön vermesidir. Astrolojik konsultasyon ile kişinin yaşamını iyileştirmek mümkündür. Vedik Astrolojik öngörüler daima olumludur. Mecbur kalmadıkça negatif öngörülerden kaçınılır. Çünkü alınan spiritüel servisin manası, kişinin karmasını temizlemektir...

Sevgili Gurularımın izni ve ifadesi ile bir Jyotishi olarak, ASTROVEDİK öğretileri yardımıyla herkese en güzel karma temizlikleri diliyor ve sunuyorum...

Paylaş