Balık ~ (Mina)

 

Sayısı: 12
Yöneticisi: Jüpiter
Elementi: Su
Guna: Sattvik
Dosha: Kapha
Kalite: Değişken
Sembolü: Karşı yönlerde yüz yüze bakan iki balık
Cinsiyet: Dişil
330° - 360° arasında yer alır.

balık burcu mesha vedik burçlar hint astrolojisi

Balık burcu, kozmik siklusta, insan bilincinin tamamiyle evrensel şekle dönüştüğü son safhadır.

Yengeç(yengeç)lerin ya da Oğlak(timsah)ların yaşayabildiği gibi, Balık(balık) asla suyun dışında yaşayamaz.

Balık insanları kendilerini mutlaka KOZMİK ŞUUR(su) içinde tutmalıdırlar. Büyük okyanus sonsuz ve sessizdir. Kozmik şuura gömülme hali her zaman barış ve sükunet vermeyebilir. Ama soğukkanlılığı getirebilir.

Evrensel gerçeği anlamak, bizleri doğum-ölüm siklusunun bağlarından özgür kılar. Balık insanları bilir ki, kozmik kanunun yayı daima gergindir ve onlar iniş-çıkışların getirilerine hep hazırdırlar...

Balıklar materyal dünyanın kısıtlamalarına kabullenici gözle bakarlar ve  zihinlerini 'ebediyet'in kapılarına açık tutarlar.

Balık değişken bir burçtur. Dual ve değişebilir ayardadır. Bununla baş etmek aslında çok zordur... Kişiliğin bağlarından özgür kalabilmek, yaşamın sırlarını bilmek gibi her alemin ve herkesin içine gömülebilirler. Ancak bu özellikleri, kurban vaziyetine uğrama riskine ve ilişkilerinde partnerlerin gerginliğine neden olabilir.

Balık insanlarından iyi yazarlar ve oyuncular çıkar.

JÜPİTER, Balık burcunu yönetir. Jüpiter gerçek özgürlüktür ve muazzam bir öğretmendir.

VENÜS, BALIK burcunda yücelir. Venüs semeni temsil ederken, böylece doğum ve yaratılış öncesini şekillendirir. Yeni bir yaşam tasarımı ile, bir döngünün sonu gelmiş olur. Yeni bir döngünün başlangıcına doğru ilk hareket başlar. Çünkü Balık burcundan sonra gelen Koç burcu doğumu simgelemektedir.

MERKÜR, BALIK burcunda debildir. Zayıftır. Balık insanının çok başka bir boyut farkındalığı olduğu için, onlara dünyasal akıl gerekmemektedir. Merkür, insan aklını temsil ediyordu.

Balık burcuna yerleşen gezegenler pasiftir. Çünkü bu gezegenler, dünya planından ziyade, evrensel planın düzeni için balık burcunda yerleşmiştirler.

Çizimler / Illustrations by LuisxOlavarria

Paylaş