Bir Kala Sarpa Örneği

Bir Kala Sarpa Örneği Hint Astrolojisi Vedik AstrolojiO bir Jüpiter Atma Karaka.
O bir adalet insanı.
O bir kazazede.
Bir yalnız adam.
O bir asker.
O bir yazar.
Ve yakında çok kuvvetli bir siyasetçi ve önder olmak yolunda...

Dünyaya çok önemli bir görev amacıyla gelmiş olan kişiler gibi o da saf “Kala Sarpa Yoga” haritasına sahip... Yani tüm gezegenleri Rahu-Ketu ekseni ardında kalmış.

Acı çekmeden, büyük adam olunmuyor... Böyle kişilerin hayatları çok zorlu olur... İniş çıkışlar vardır. Hayatlarında çok önemli görevler vardır ve bunu idrak ettiklerinde, hayat bu görevi yerine getirmeleri için, onların özgürlüklerini dahi ellerinden alır.
Örneğin Rauf Denktaş... Son sözleri bile Kıbrıs olmuştu...

Gelelim rasi haritamızın sahibine.

Güneşi Koç’ta yücelik. Koç Mars burcudur. Mars askerdir. Güneş AL ve GL ile beraberdir. Venüs kendi evinde Boğa’da. Satürn - Merkür ile beraber 12. evde. Mars - Ay filozof burç Kova’da. Kova topluma hizmet evi.
AY ve Mars Satabişaj nakşatrasında. 100 iyileştirici - 100 şifacı – 100 ışık nakşatrasıdır Satabişaj...

6 mart 2007 - 6 mart 2014 arası Ketu mahadasadaydı. Ketu ana dönemi bitip, Venüs ana dönemine geçtiği an azad edildi. Ve ağır çile - yalnızlık - tek başınalık - inziva dönemi olan Ketu dönemi biter bitmez, içine konduğu karanlıklardan çıktı.

7 yıllık Ketu ana dönemi kişinin spiritüellik yoluna girmesi için büyük fırsattır. Yalnızlık, ağır kayıplar, duruma göre zihinsel ve bedensel hasarların olduğu ciddi bir dönemdir... Bu dönemi hasarsız geçirmek mümkün değildir. Çünkü önemli bir dönüşüm ve karar dönemidir... Maddi manada her şeyimizi kayıp ettirmek için uğraşır. Ketu bizleri üst alemlere çekerek, gerçek yaşamı gösterir. Hayat tamamen değişir. Kişi kendini artık olması gereken yerde bulur. Bir daha geri dönüşü olmamak üzere...

Hayatını, ülkesini korumak için bir asker olarak geçirmiş olan bu kişi, artık bir üst kademeye ulaşmış olup, ülkesi tek amacı haline gelecektir...

Adaletin, eğitimin, guruluğun simgesi olan Jüpiter, onun ruhunun dünyaya gelme nedenidir. Kişi bunu anlamıştır... Aslolanın yükselmek değil yücelmek olduğunu, yücelmenin, sosyal ve siyasi kademelerde olmadığını, zindanda geçirdiği 26 ay ona güzelce anlatmıştır.

Siz onun kim olduğunu biliyorsunuz.

Yolu açık olsun...

Paylaş