Bir Usui Reiki Üstad – Öğretmen Biyografisi

bir usui reiki ustad Hint Astrolojisi Vedik Astroloji1991 doğumlu bir genç... Onu 2004, yani 13 yaşından beri tanıyorum... O yaşlarda, sınıfındaki arkadaşları, ders aralarında bahçede oynarken, o sınıfta tek başına oturup meleklerle konuşuyordu. Metal büküyor, cisimleri zihin gücüyle hareket ettiriyordu. Biliyoruz ki böyle pek çok gencimiz var. Şimdi çok iyi bir üniversitede okuyor... Üstelik geçen yıl Usui Reiki Üstad-Öğretmen oldu... Yanı sıra, yüksek ve özel enerjisini artık nasıl kullanacağını gayet iyi biliyor... Bu manada pek çok insana yardım eli uzatmış, onları şifalandırmış, bir yandan da üst planda şifa çalışmaları yapmakta.

Onunla hiç bağlantı kurmadığım ara dönemde, kara büyü ile de uğraştığını itiraf etti. Bunu sadece merakından yaptığını söyledi. Bakalım malum haritalarında kara büyü yapmak potansiyeli var mı? Varsa da buna neler engel oldu? Neden şimdi şifacı ve ileride, Uluslararası Birliği sağlayacak önemli görevlilerden birisidir? Görelim...

Rasi haritasında yükselen Oğlak... Lordu SATÜRN yine oğlakta ve üstelik mks... Marana Karaka Stana durumunda olan Satürn (çok zararlı), gence çok ciddi karmik görevler yüklemiş... Satürn ayrıca Maraka ve Rahu da maraka. Çünkü 2. evin (Kova) lordları...

SATÜRN, gencin tepesinde Demokles’in kılıcı gibi... Satürn dasada doğmuş... Ancak Satürn hiçbir zararlı raşi drişti almamakta... Sadece Mars’tan graha drişti alıyor ki, Mars gayet iyi konumda.

Yine Yengeçte yücelik konumda olan Jüpiter (3-12 evlerin lordu), Satürn ve Lagnaya kurtarıcıdır. Çünkü üst planda Satürn nakşatra lordu AY, Jüpiter’inki Satürn, AY’ınki de Satürn’dür. Lagna ve Satürn, İkizlerdeki Mars’tan açı almalarına rağmen, Mars nakşatrası da Jüpiter’dir.

Jüpiter’in bir haritada yücelik olması, kişinin tüm hayatını kurtarır.

Gencin hiçbir nakşatra lordu RAHU değildir. RAHU raside Jüpiter burcu olan Yay’dadır, debildir. Yine GÜNEŞ, Koç burcunda yüceliktir. Güneş 8. ev olan aslan burcunun yöneticisi olup, üst plandan alacağı okült bilgi tamamen kendi ruhunun şifrelerindendir ki, spiritüel bir kişinin en önemli göstergelerindendir. Kendi özü ile bağ kurabilen, asla kara büyücü olamaz.

RAHU,12. evde, tek başına Yay burcunda zayıf ve nakşatra lordu Güneş’tir. Rahu, daima Güneş’e yönelir...

Eğer Güneş, Rahu tarafından gölgelenirse, kişi mutlak gerçekle bağlantı kuramaz... Bu haritada ise tam tersi Güneş, Rahu’yu yönetmektedir... Aydınlatmaktadır. Manası şudur; özüyle en mükemmel şekilde bağ kurabilen bu genç, dünya hayatında; karanlığı, dumanı, sisi, yalanı gün ışığına çıkartacak olanlardandır.

Oysa kara büyü yapan kişi, RAHU’nun bu özelliklerini kullanarak kendine prim yapar. Tam tersine, gerçeği karartır, yalanlar, aldatmacalar ile herkesi kandırır. Halbuki, bu gencin rasi haritasında 2 yücelik ve satva ( benefik ve en yüksek ruhsallığa hitap eden ) gezegen var... Bunlar da JÜPİTER ve GÜNEŞ... Nitekim aynı RAHU, ileride bu gencin dış ülkelerle bağlantısını sağlayacak, onu çok iyi bir Uluslararası İlişkiler Uzmanı yapacaktır. Kara büyücü değil...

Ayrıca Venüs kendi evinde Boğa’da AL ile drişti, Jüpiter’den destekli, diğer haritalarında da son derece kuvvetli Vedik bilgi kaynağıdır. Merkür, haritanın en zayıf gezegeni olmasına rağmen, İkizlerdeki Ketu ile yer değiştirerek pek çok olumlu YOGA oluşturmuştur.

Jupiter-AY-Ketu trikonu, genci yüksek planla daima olumlu bağlantıda tutar... Bu manada genç, dilerse çok iyi bir Jyotishi de olabilir... Çünkü parampara yogası mevcuttur ( Soydan gelen )... Vedaları doğuştan bilme özelliğine sahiptir.

Merkür, parivartana yoga nedeniyle İkizlere kendi evine geçse bile 6. evin yöneticisi olarak zararlıdır. Bir yandan da yine Merkür-Rahu, Dharma evi olan 9. evin lordlarıdır. Bu yüzden iletişiminde şaşmaması, her planda kendini ifade etmesi için, Rşiler tarafından koruma ve geliştirme mantraları verilmiştir.

Yine diğer örnekteki gibi, Arudha Lagna Terazi burcundadır. Rasi haritasında RAHU ‘nun zararlı etkisi sadece 6. eve bhadak olması nedeniyledir... Malum 6. evde Ketu-Mars en kötü kavuşumlardandır, ancak anlattığım gibi Ketu parivartana yoga halindedir... Zaten Ketu ve Mars’ın nakşatra lordları da Jüpiter’dir. Bu yüzden Rahu’nun zararlı etkisi kara büyü yönünde değil, sözlü ve yazılı iletişimine zarar vermesi, bazı sebebi bilinmeyen hastalıkları yaşaması, yüz ve çene bölgesinde, dişlerde problemleri, konuşma sıkıntısını gösterir. Nitekim genç, hayli süre önce ağır diş ve çene ameliyatları geçirerek, bu manada durumunu tamamen düzeltmiştir.

Şu an şaşılacak kadar iyi bir hatip ve yazardır. Henüz 22 yaşında. AL’dan 9. dharma evi olan İkizler şehir yaşamını, üst tabakayı gösterir. Rasi de AL hiçbir zararlı raşi drişti almamakta... Tam tersine olumlu Venüs, ona dünya halinin bilgisini vermekte. Madde ile manayı ayırt etmek yeteneği vermekte. Zaten Venüs de Atma Karakası... Böylece gencin hem zararlı 6., hem de dharma evini korumaya aldık... Aksi takdirde, halen geçmekte olduğu Merkür dönemi ve ardından gelecek olan Ketu dönemi ona hayli kayıplar verebilirdi... Bunu istemezdik. Çünkü Güneş-Jüpiter bir haritada yücelikse; nakşatralarının çoğu svarga lokada (üst plan) işliyorsa; AY akrep burcunda,  sırların okyanuslarında cirit atıyorsa; hem sura, hem de asuralardan bilgi alan Venüs, kendi evindeyse; Gaja Kesari, Lakshmi ve Parampara yogaları varsa; bunu hak ediyor demektir.

GELELİM ÖZEL NAVAMSA HARİTASINA...

GÜNEŞ, Aslanda kendi evinde, 3. ev olan mantra bilgisine açık... Direkt olarak Vedik bilgiyi, yani her şeyin en gerçeğini bilerek gelmiş dünyaya. Şimdilerde sadece hatırlama çalışmaları yapıyor.

SATÜRN 5. evde Terazi burcunda yücelik ve mükemmel konumda, unutmayalım, ülkemizin de 5. evi Terazi ve bu genç ülkemiz için bir görevli... Tıpkı diğer gençler gibi... Onu çok çalıştıracak Satürn, ama bu güç onda var...

Mars kendi evinde Koç burcunda ve son derece yararlı, ideallerini yerine getirmek için kuvvet ve direnç veriyor. Üstelik yanında mükemmel Jüpiter-AY yogası ile beraber.

RAHU ise tamamen SATÜRN denetiminde, zamanı gelince görevini tamamlayacak halde bekliyor.

Rasi haritasında ilk bakışta, bir abicharia haritası ile çok benzerlik gösteren bu gencin haritası, bir anda bu gencin kara büyüye eğilimi olup olmayacağını çağırıştırıyor. Oysa derinlere inip, acele etmeden dikkatle okununca, tüm bu yerleşimlerin, bu gencin ağır karmasının göstergesi olduğu görülüyor. Satürn ağır karma yüklüyor. Onu çok çalıştırıyor. Rahu uzakları işaret ediyor. Kara büyüyü değil. Mars dinamizm veriyor ki zaten üst planda en spiritüel gezegenlerden birisi. AY, bilginin okyanuslarında yüzdürüyor.Kaybolup gitmeden ayırd etmek yeteneği veriyor. Çünkü bu genç bir Kristal... Yolu her daim açık olsun...

Teşekkürler ediyorum sevgili genç...

Paylaş