Boşanma Göstergeleri Ve Jyotish

boşanma göstergeleri ve jyotsihi astrovedik eğitim Hint Astrolojisi Vedik Astroloji

Hayat tüm güzellikleri, aksaklıkları, engelleri ve sevinçleriyle akıp gidiyor...

Dünyadaki 7.5 milyar insanın bin yıllardır en büyük hasreti; AŞK’ı tatmak ve evlilik ya da ciddi beraberlik yoluyla bunu resmileştirmek... Hiç kimse ‘sonunda nasılsa ayrılık var’ diye düşünerek evlenmiyor. Kimileri evliliğe hasret bekliyor. Para ve kariyerden bile önce gelen bu hasretleri içlerini yakıyor. Ruh eşlerini bekliyor bazıları, bazıları da çok yalnız hissediyor.

Eşlerini bulduklarına inandıklarında, en güzel törenlerle dünya evine giriliyor, her ülkenin törelerine göre. Gözler ve yürekler ışıl ışıl... Sonra bu evliliklerin % 60’ı pek çok nedenle yıkılıyor... “Aşk bitti, aldattı, ilgisiz, kalpsiz, şiddet düşkünü, ailesine bakmıyor, aşırı kıskanç, bencil” gibi sen merkezli suçlamalar mazeret olarak gösteriliyor. Yüzler asık, gözlerin feri bitmiş, yürek sızlamış, iç yarası tarifsiz... Oysa kişinin kim olduğu, doğum haritasında en ince detaylarına kadar var...

Beraberlik kurmayı düşünen bir çiftin uyumluluk haritasından ziyade; en ince detayına kadar tek tek haritalarına bakmak bile yeterli. Numeroloji, uyumluluk testleri, yükselen burçlar, ay yıldızları uyuyor mu gibi ayrıntıların çok fazla gereği yok. Sadece doğum haritasında bile, kişinin AŞK ~ EVLİLİK manasında nasıl bir rota çizeceği apaçık belli oluyor.

Önce evlilik aksamalarına bakalım...

EVLİLİK GECİKMELERİNDE
BİR HARİTADA ÖNCE NEREYE BAKILIR?

Vedik Astroloji’yi bir miktar biliyorsak; evlerden, gezegenlerden konuşarak yorum yaptığımızı da biliriz.

Vedik Astroloji’de, sayıları 144 ü aşan haritalarımızın her birinde 12 ev var. Her evin yönetici gezegeni var. Evler ve gezegenler birbirlerine, hayatınızın gidişini gösteren açılar yapıyorlar. Örneğin 2. ev; dil, konuşma yeteneği, aile serveti, aile işlerine bakarken, 4. ev; aile hayatınız, ailedeki insanlarla ilişkilerinizi belirler. 5. ev; romantizm, aşk, yaratıcılık, çocuklar, eğitimle ilgili iken, 7. ev evliliği belirler.

Evlilikte gecikmeyi belirleyen en önemli gezegen SATÜRN... Satürn; 7. evi yönetiyorsa, 7. eve yerleşmişse, 7. eve açı yapıyorsa kişinin evliliği gecikir.

Evlilik resmi bir ittifaktır. Satürn hayatımızda her şeyin düzgün, doğasına uygun ve zamanında olmasını ister. Satürn asla evliliği reddetmez. Tam tersine, evlilik manasında da, yeterli olgunluğa ulaşmamış bireylerin önüne pek çok engeller, kısıtlamalar koyarak; kişinin farkındalığının artmasını ve olgunlaşma vaktinin gelmesini bekler.

Erken yaşta yapılan pek çok evlilik, yanlış akitler olduğu için, ileri yaşlarda boşanma ile sonuçlanır. Satürn etkisi ile olgunlaşan kişi, ilk başta yaptığı yanlışın farkına varır.

Sadece doğum haritasına bakarak; kişinin neden bir türlü o mutluluğu yakalayamadığını, evli ise neden huzuru bulamadığını görebiliriz. Yükseleni Oğlak ve Kova olanlarda; Oğlak, bu dünyada kendi karması ile büyük ders yaşayan burç; Kova, karmasını bu dünyada birlik inancıyla birleştiren ve kendinden ziyade hizmete yönelik burçtur. İkisinin de yöneticisi SATÜRN… Yükselen Oğlak’ta 7. ev Yengeç (yöneticisi AY), yükselen Kova’da ise 7. ev Aslan’dır(yöneticisi Güneş). Satürn, işte bu Ay ve Güneş evlerine görünüm verirken; zihni ve ruhu daha da olgunlaştırmak ister, evlilikler bu yüzden bir türlü gerçekleşemez ve gecikir. Yaş ilerler ve hasretle evlilik beklenir. Yine de bu kişiler erken yaşlarda evlilik yaparsa, ortada aşk bile olsa, Satürn sayesinde çok iniş çıkışlı bir evlilik yaşarlar. Çünkü ağır karmik yükle gelmiş Oğlak ve Kova kişileri, Satürn’ün özellikle genç yaşlarda yüklediği dersleri almak mecburiyetindedirler. Olgunlaşmaları böyle olur. Bu manada, bu tarz kişilerin eşleri de çok çok olgun olmalı ki; evlilik sürsün, bu da mümkün. Bu kişiler genelde, orta yaşlarda mutluluğu bulurlar. 35-40 yaşları… Satürn bu manada en önemli etkenlerden birisi. Elbette haritada kurtarıcı göstergeler varsa bu senaryonun geçerliliği azalıyor. Örneğin Satürn’e veya Satürn evine sağlam bir açı yapan Jüpiter, durumu hayli kurtarıyor.

Bazı kişiler neden hiç evlenmemeliler? Haritada bunun göstergesi ne olabilir? Kimdir bu kişiler?
KETU, Güney Ay Düğümü, 7. evlilik ve mutluluk evinde yerleşmiş kişiler...

Ketu, tamamen karmik sanal gezegen... İç dünyanın ve karmik yüklerin aydınlatıcısı. Geçmiş yaşamların gezegeni... Ketu, bir haritada yerleştiği eve göre o evin özelliklerinden feragat edilmesine yol açar. 7. eve yerleşmiş Ketu ‘su olanlar; “Evlilik bana göre değil, evlilik ve ciddi beraberlikten haz almam, bu tarz sorumluluğu yüklenemem.“ düşüncesindedirler. Aşk, evlilik, çocuklar, aile pek onlara göre değildir. “Evlilik, aşk da neymiş... Yalnızlık iyidir, ben ruhsal dünyamda daha mutluyum.“ derler. Veya tam tersine; tek eşlilik yerine, zaten manalı bir kurum olan evliliği boşverdikleri için, çok eşlilikle seks manyağı dahi olabilirler. Hangi yolu seçerlerse...

Yine de 7. evde Ketu yerleşmiş kişiler evlenebilir; eğer Satürn veya Jüpiter haritada mükemmel yerleşmişse. Ama bu kişiler evliliğin büyük sorumluluğunu taşıyamayacak yapıda olabilirler.

Gelelim sürekli kavga eden, evliliğinde şiddet ağırlıklı olan çiftlere...
Bu çiftlerde en önemli özellik 7. evlerinde RAHU, Kuzey Ay Düğümü yerleşmiş olması... Rahu, bulunduğu evi gölgeler, onu maddileştirir, illüzyonlar yaratır. Bu evde bir de MARS varsa; Rahu ~ Mars, 7. evin özelliklerini mahveder... Oysa; aşk, saygı ve sevgi maddileşmeye başladığında kıyamet kopar. Çiftlerden birinde 7. evde Rahu varsa, kişi kendisini dünyanın merkezi zanneder. O evlilikte olur olmaz her şeyi ister. Diğer kişi daima gölgede kalır ve boyun eğmesi istenir. Sanki karşısındaki bir kraldır/kraliçedir. Zaten bu tarz kişiler toplumda daha çekici bulunur ve bu yüzden aldatmaya da meyillidirler. Bu tatminsizlik nedeniyle birkaç kez de evlenebilirler. Tabi haritalarında pozitif bir gezegen açısı alıyorlarsa, bu zararlı etkiler hafifler.

Mars 7. evde büyük tartışmalarla kendini gösterir. Mars; asker, savaşçı, hırslı, yakıcı, tutucu bir gezegen. Evlilik evindeki özellikle Rahu birleşimi sebebiyle, beraberliklerde büyük tartışmalar, şiddet söz konusu olabilir.

Ayrıca 7. evde RAHU ~ AY, RAHU ~ VENÜS kavuşumu olanlar da ne yazık ki Rahu’nun, evliliğin gerçek manası olan aşk ve saygıyı gölgeleyen tutumu nedeniyle, kavga ve tartışmaya eğilimli olurlar. Ancak tabi ki bunlar sadece çok ana belirleyicilerdir. Her Rahu ~ Ay/Mars/Venüs kavuşumu olanda mutlaka tartışma olacak değil. Çok ayrıntıya bakmak gerekir. Gözünüz korkmasın...

ARTIK BOŞANIYORUM...

Haritada herhangi bir evde en belirleyici etken VENÜS ~ GÜNEŞ kavuşumu, kişinin boşanmaya eğilimi olabileceğini gösterir. Bir manada 2, 4, 5, 7, 8, 9. evlerde bu kavuşum olduğunda; hem bir anda parlayan AŞK, hem de ardından da bir anda yanan AŞK mümkündür. Çünkü Güneş parlaktır, yakıcıdır. Oysa Venüs AŞK ve EVLİLİK belirleyicisidir. Eğer AŞK bir şekilde yanarsa ne olur?

Venüs’ün verdiği bu şahane enerjiyi buharlaştıran kavuşum, Venüs ~ Güneş arasındaki açının 7ºden az olduğundadır. Venüs aşkı ve o harika başlayan beraberliği yanar kül olur. Ne olduğunu anlamazsınız bile...

Venüs ~ Mars‘ın kavuşumu zarar verse de; bunlarda daha ziyade hırs ve tartışmalar söz konusudur. Boşanma belirleyicisi pek olmaz. Ama boşanmaya giden yolda bir etken olabilir.

Eğer Jüpiter, Güneş ~ Venüs kavuşumuna güzel açı yapıyorsa; evlilik kurtarılabilir. Jyotish’de her zaman çareler vardır...

Haritalarında bu tarz kombinasyonlar olanlar ne yapmalı? Bu kişiler mutsuzluğa mahkum mu kalacaklar?
Elbette HAYIR...

Jyotish ile özellikle kendi haritalarının en ince detaylarına kadar inceletecekler. Evlilik için zararlı yerleşimler varsa; bunları, özellikle DAVRANIŞ değişiklikleri ile düzeltecekler, mantra ve yajnaların yararı var. Değerli ve yarı değerli taşların kullanımı ise inanca bağlı...

Evlenmeyi planlayanlar da, eş adaylarının haritalarında bu tarz kombinasyonlara yer var mı diye inceletecekler. Ve AŞK doğrultusunda, eminim kendileri için en doğru kararı verecekler.

AŞK ~ SEVGİ ~ SAYGI üçlemesine, hayallerinizin de ötesinde kavuştuğunuz bir yaşam diliyorum tüm yüreğimle… ❤

Paylaş