Herkes Şansını Kendisi Yaratır

KİŞİSEL RİTM ve DOĞAL TAŞLAR

Canlı ve cansız tüm varlıkların bir ritmi var. Kuvvetli veya zayıf atımlarla oluşan tüm bu sisteme yaşam deniyor. Bu manada, her ritm, bir başkasıyla etkileşime geçiyor.

Artık her alanda kabul edilen, tüm oluşumların enerji olduğu. Bu manada insan, yüksek düzeyde bir enerji sisteminin ta kendisi. Enerji, hayatiyetini korumak için belirli bir ritm ile davranıyor.

herkes kişisel ritm ve doğal taşlar biyoritm astrovedik eğitim Hint Astrolojisi Vedik Astroloji jyotishİnsanın iç ve dış ritmi üzerinde pek çok çalışma yapılıyor. Bunlardan bir tanesi kronobiyoloji, diğeri de biyoritm. Kronobiyoloji, canlı organizmaların güneş ve aya göre biyolojik ritmlerini inceliyor. Biyoritm ise basit matematiksel hesaplarla, insanın, zamana bağlı, döngüsel çizelgesini hesaplıyor.

Biyoritm üç temel oluşum üzerinden yapılıyor.

  1. Fiziksel biyoritm ( 23 günlük periyotlar )
  2. Duygusal biyoritm ( 28 günlük periyotlar )
  3. Zihinsel biyoritm ( 33 günlük periyotlar )

Bu üç döngü bize, insan batıni bedenindeki üç önemli hayati enerji sistemini işaret ediyor. SURYA (Güneş-eril), CHANDRA (Ay-dişil) ve SUSHUMNA (Yüksek Ben-cinsiyetsiz) nadiler. Bunlar insanın üst düzey enerji döngüleri...

Jyotish doğal taşlar da, insan enerji ritmine benzer bir hayatiyet ile varlıklarını sürdürdüklerine göre, insan süptil sistemleriyle ritmik olarak hareket edebilir, bizdeki enerjilerin, belirli bir disiplinle davranmalarına yardımcı olabilirler.

Kişiye özel bir doğal taş, insanın doğuştan gelen enerji ritmi ile senkronik olarak titreşir. Bu kavuşum, kozmik pozitif enerjilerin, insana akmasını kolaylaştırır. Böylece pozitif talih kapıları da açılır. Her doğal taşın kendine özgü ritmi vardır...

Bir insanda eğer yetersiz kalmış, doğumundan beri tamamlayamamış enerjiler düşünülüyorsa, gezegensel yerleşimlerine göre, kişide belirli yetersizlikler her daim yakasını bırakmayabilir. Kimi başarılı ilişkiler kuramıyordur; bu kişilerin Merkür, Venüs, Jüpiter yerleşimi zayıf olabilir. Kimi iş yaşamında atılım yapamıyordur, Rahu baskısı altındadır, tüm bunlar kişiye özel değişir. Dünyada 8 milyar insan varsa, 8 milyar Vedik Harita X 144 ve üzeri toplam harita vardır. Ayrıca doğal taşların kullanımı Rk Veda’da vardır.

herkes kişisel ritm ve doğal taşlar biyoritm astrovedik eğitim Hint Astrolojisi Vedik Astroloji jyotishBunlar göz önüne alınırsa; Jyotish doğal taşlar, bireysel Jyotish haritaların analizi sonucu, bazı yararlar getirmek üzere, kişiye önerilebilir. Önerilen Jyotish doğal taşların, kişiye özel takılma zamanı ve bir de ritüeli vardır. Rastgele kullanılmamalarını öneriyorum. Çünkü enerjiler, insan bedenine çakra denilen süptil enerji merkezlerinden akarlar veya çıkarlar. Doğal taşlar da bu manada çakraları kullanırlar. Herkes bir Satürn taşı olan mavi safiri kullanamaz. Ya da Merkür’ü çok kuvvetli olan zümrüt takamaz. Ya da Güneş’i kuvvetsiz olan kişiye, rastgele bir zamanda yakut yüzük takması önerilmez.

İnsan biyoritmi, Vedik Astroloji ile tespit edilebilir. Onu hangi alanda desteklemek gerekirse, bu alanda bir doğal taş önerilebilir.

Eğer yaşamınızda yolunda gitmeyen durumlar varsa, bilin ki; altından mutlaka, yaşamın ritmi ile senkronik gitmeyen bireysel bir durum yaşıyorsunuzdur.

Doğal taşların bilinçli kullanımı ile, enerjinizi dengeleyip, her alanda iyileşme yaşayabilirsiniz. Bunu öğrenmenin bir yolu da, Vedik Harita'larınız hakkında danışmanlık alarak, şansınızı artırmaktan geçer.

Paylaş