İlişkilerde Aldatma Potansiyeli Hint Astrolojisi ile Anlaşılabilir mi?

Hassas bir konu bu...

aldatma Hint Astrolojisi Vedik AstrolojiGönül ister ki bir ilişkide, bu tarz negatif düşünce ya da eylem olmasın... Çiftler huzurla güvenle aşklarını yaşasınlar... Birlikteliğin keyfini çıkartsınlar ki çoğu ilişki zaten bu arzularla başlar...

Yine de bazen bilmeden bizi aldatma potansiyeline sahip kişilerle beraberlik yaşayabiliriz. Ya da kendimiz aldatabiliriz karşı tarafı... Bu mümkün. Hayatın acı gerçeklerinden bir tanesi de böyle ne yazık ki...

Vedik Astroloji ile, bir kişinin aldatma potansiyeli ortaya çıkartılabilir. Tabi ki bu çok başlı incelenecek bir durum...  Haritasında bu potansiyele sahip kişiler, eğer dünyadaki karmalarını çözdülerse, kendilerini biliyorlarsa, haritalarında böyle görünümler olsa bile, onları gözü kapalı yargılamak da en büyük yanlış olur. Aslolan güven ve kendini bilmek olsa gerek...

Bir doğum haritasında ilişkilerin ya da evliliklerin evi 7. evdir, evlilik belirleyici gezegenleri de Jüpiter ve Venüs’tür. Beraberliklerde, her iki kişinin haritalarının uyumu çok önemlidir. Eğer aldattıysanız, ya da aldatıldığınızı düşünüyorsanız; kendinizin ve karşı tarafın Vedik haritasına bakın.

  • Önce 7. eve (evlilik evi),
  • Sonra 7. evin yönetici gezegenine ve haritadaki yerleşimine,
  • 7. eve ve evliliği belirleyen yöneticisine açı yapan gezegenlere bakın.

Fakat burada ana belirleyici AY(zihin)–Venüs (aşk ,akit , ilişki , eş) veya 7. ev lordunun, RAHU (kuzey ay düğümü, ejderin başı, midesiz, aç gezegen) tarafından etkilenip etkilenmediğidir. Çünkü, Rahu’nun önemli özelliklerinden birisi; bu doymayan gezegenin, kişiye, seksüel açıdan ekstra dürtü ve tatminsizlik hali vermesidir. Böylece Ay veya Venüs, Rahu tarafından gölgelenmişse, eşin aldatma potansiyeli olabileceği göz önüne alınabilir. Bu kişiler dışarıda flörte düşkün olabilirler. Yine de Rahu’nun Ay ve Venüs ile yakınlık derecesi çok önemli... Dereceler ne kadar yakınsa, aldatma potansiyeli o kadar artar... Her flört, aldatmak demek değildir.

Ayrıca eğer Rahu, evlilik evi olan 7.  eve yerleşmişse; bu durum kişiye, ihtiyaçlarını tatmin edemeyecek kişiler de verir. Böylece kişi doyumsuz bir ilişki yerine, tatmini dışarıda arayabilir.

Zihin (Ay) ya da Aşk ve akit (Venüs), Rahu tarafından gölgelendiğinde, kişi başta verdiği sözleri yerine getiremez. Aşk fikri, yerini tatmin hissine bırakır... Böylece yine aldatma potansiyeli doğar.
Diyelim ki Lagna İkizler burcu ve 7. ev de Yay’a düşüyor... 7. evin yöneticisi Jupiter... Eğer Jüpiter, Rahu ile yakın kavuşum halindeyse; bu kişinin, özellikle genç yaşlarda aldatmaya, ya da kendisini aldatabilecek kişilerle beraber olmaya eğilimi olabilir... Rahu, yaş ilerledikçe (40-42 yaşlarda) gölgesini kaldırır ve kişi, bu kombinasyonla belki de bambaşka mükemmel bir eş olur çıkar. Bu da mümkün...

Bir bakıma bu kombinasyona Saturn’ü de ekleyebiliriz... Aslında Satürn, aldatma ya da aldatılma kriteri olarak pek gösterilmese de, eğer Ay–Venüs, Satürn ile kavuşum halindeyse; kişi, yine genç yaşlarda aldatma-aldatılma meyilli olabilir. Çünkü olgunlaşmayı ileri yaşlarda mutlaka veren Satürn, tam tersine, genç yaştaki beraberliklerde, yeterli sorumluluk bilinci vermez. Kişi düşünür ve bir ilişkiyi kaldıramayabileceğini anlarsa, yine aldatma eğilimi görülebilir. Ya da kişi, kendisini aldatabilecek kapasiteye sahip eşleri çeker kendine.

Neticede, aldatan kişi aslında en önce kendisini aldatıyordur. Dedim ya, çok hassas bir konu ve ana başlıklarıyla Jyotish’de böyle yorumlanabiliyor.

Gerçek AŞK, güven ve huzurun tümüyle yaşandığı olsun.
Gerçek beraberlikler, verilen sözlerin farkındalığı olsun.
Hepimize en gerçek, en deli dolu AŞK ı layık buluyorum.
Çünkü biz çok değerliyiz...
Paylaş