Jyotish ile Gay veya Lezbiyenlik İşaretleri

gay jyotish ile gay veya lezbiyenlik işaretleri hint astrolojisi vedik astrolojiVedik Astroloji'de kolayca tespit edilen bir hayat şekli. Bu da insanın gelişiminin bir parçasıdır. Bu kişilerde ciddi psikolojik sorunlar beklenebilir. Onlar da mutlu, düzenli bir yaşam özlemindedirler. Yargılanmaması gerekir. Bunun için Doğum haritası Rasi’de Merkür-Ketu yerleşimine bakıyoruz. Ketu, güney ay düğümü. Ejderin kuyruğu... Başsız gölge gezegen.

Merkür-Ketu kavuşumu bir haritada 4. - 5. - 8. - 11. - 12. evlerde gerçekleştiğinde, kişi gay duyguları taşıyabilir.

Geniş anlamda bakarsak Merkür – Ketu –Satürn kavuşumunun 8. ve 12. evlerde görülmesi ile de gay/lezbiyen duygularıyla yaşamak mümkün.

Gayler/lezbiyenler kendilerinin böyle bilinmesini isterler. Çünkü zararlı yerleşim olan 12. ev; sırların, saklı meselelerin, kapalı alanların, kapalı kapılar ardında dönenlerin evi... 12. evdeki bu tarz saklı yerleşim elbette bir süre sonra ortaya çıkacaktır. Zamanla gelişen bu duygular ve davranış biçimi, pandoranın kutusu olan 12. evin açığa çıkmasıyla gün ışığı görür. İfşa olur...

Merkür ve Ketu Dasalarında (büyük dönem) bu eğilimlerin meydana çıkması mümkündür.

Merkür gezegenlerin prensidir. Nötr ve cinsiyetsizdir.

Satürn yargısız infazcıdır, tarafsızdır, üzerine düşeni yapar.

Ketu yaşamda her şeyin bırakılmasını ister, o da Satürn gibi yargısızdır. Karmik mokşa gezegen Ketu... Merkür – Ketu hatta Satürn böylece bir araya geldiğinde, karşı cinse olan arzu aşk gibi doğal duygular tamamen bırakılır, önemsenmez ve kişi bunlara isteksizdir. Daha ileriye gidersek gay/lezbiyen görünümü veren başka gezegensel kombinasyonlar da vardır.

  • AY 8. Evde ise,
  • Ketu, Mars ve Satürn ile açı yaparsa,
  • AY-Venüs kavuşumu, Ketu ile bakış yapan Merkür ile açı yaparsa,
  • Merkür, Ketu nakşatrası tarafından yönetilip, Ketu da Merkür nakşatrası tarafından yönetiliyorsa,
  • Bazı şartlarda çift karakterli İkizler burcu (lordu Merkür)...

Tabi ki bu yerleşimlerin Vedik Astroloji'de basitçe manasını anlattım, mutlaka diğer açılara, yerleşimlere, nakşatralara ve evlerin burçların durumunu da göz önünde bulundurmak gerekir...

Paylaş