Ketu ~ Ay

“Geçmiş Yaşam Serisi”
Ketu ~ Ay chandra Vedik Astroloji Hint AstrolojisiVedik haritalarda Ay, zihini temsil eder... Ketu ise geçmiş yaşam sırlarının koruyucusudur.

Ketu mokşa karaka (ruhun özgürlüğü) olarak, ruhsal kurtuluşun bekçisidir.

Ketu ~ Ay kavuşumu, ileri düzey psişik yetenek verir ve geçmiş daha kolay anımsanır. Hayal gücü kuvvetlidir. Kalp kırıklıklarının sıklığı, rüyaların çokluğu, uykusuzluk mümkündür.

Bu kişiler zihinlerinde, aynı anda pek çok şeyi birden düşünebilirler. Haritalarındaki Merkür’ün kuvvetine bağlı olarak yaratıcılık görülür.

Bu yaşamda yaşanan pek çok olayın geçmişlerde kökleri vardır ki Ketu ~ Ay kavuşumu ile kısmen en önemlisi olan anne ile bağlardaki sorunlardır.

Ayrıca yüklü olarak geçmiş yaşamlara zihinsel dönüş yapmak, bu yaşamda yine zihinsel karmaşaya yol açabilir. Çünkü Ketu kazalarla ve Ay da; kendi kendine eziyet, psişik korkular, intihara eğilim sorunlarını su yüzüne çıkartabilir. Psişik kuvvetin hayli güçlü olması nedeniyledir.

Ay’ın fiziksel keyiflerden haz alması ile, Ketu’nun zorladığı inziva ve dünyadan elini eteğini çektirme ideali arasında da kuvvetli bir çekişme yaşanır.

Kendini bilmek, fiziksel hazları kontrol altında tutmak, yaşamın yüksek prensiplerinin farkında olmak, Ketu ~ Ay kombinasyonu içeren haritalarda iyileştirme yollarıdır.

Anne ile olan ilişkilerdeki mutsuzluğu salıvermeli, geçmiş yaşamlardan arta kalan ve bu dünyaya taşınan arzuların doğurduğu duygusal yoksunlukları ardımızda bırakmalıdır. Bu yaşamda, bu tarz yaratılmış mutsuzluklar ve bağımlılıklar artık işe yaramayacaktır.

Kuvvetli olmalı ve geçmiş yaşamı ardımızda bırakmalıyız.

Paylaş