Ketu ~ Jüpiter

jupiter ketu rahu Vedik Astroloji Hint Astrolojisi“Geçmiş Yaşam Serisi”
Jüpiter’in bu karmik aks ile kavuşum yapması; ilişkilerin, çocukların ve önemli meselelerle ilgili bilginin bu yaşamda gündemde kalmasına yol açar.

Bir kadının haritasında bu kavuşumun olması, onun eşini temsil ederken; yapılan seçimin, diğer insanlar tarafından pek kabul buyurulmayacağını, bu eşin doğru işler yapamadığını, sorumluluklarla da pek ilgilenmediğini işaret edebilir. Pozitif manada ise Ketu ~ Jüpiter kavuşumu olan bir kadın, sıradan bir eş seçmemelidir.

Bir yandan da kişi; ilişkiler düzeyinde hayatına, bitirilmemiş meseleleri de getirmiştir. Bu yüzden ilişkilerindeki düzensizliği anlayamayabilir... Bunu çözmek, ilişkileri fiziksel olarak değil, tamamen en derinden ruhsal olarak çözmeye çalışmaktan geçer.

Ketu ~ Jüpiter kavuşumu, özellikle büyük yaştaki oğullarla olan karmik ilişkiyi de yansıtır. Ayrılık deneyimlenebilir, ya da tam tersine yoğun bağımlılık ve onlarla ilgili suçluluk duygusu yaşanabilir.

Bu kavuşuma sahip olanlar, inanç ve dini boyutlarda, kendileri için en doğrusunu buluncaya kadar, bir arayış içinde kalabilirler. Bu  belki de geçmiş yaşamda yarım kalmış inanç sistemi kaynaklıdır.

Bu kavuşum en iyi Yay ve Balık burcunda işler. Jüpiter’in mutlak bilgisi, Ketu’nun sezgileriyle birleşince ortaya dini liderler, büyük yazarlar, yüksek ruhsal kişiler, hatipler çıkar.

Toplum tarafından kabul buyurulmayan kişilerde ise Ketu ~ Jüpiter olumsuz yerleşimde olabilir.

Osho olarak bilinen, Bhagwan Shree Rajneesh ‘in Navamsa haritasında 9. evde (dharma evi ~ Balık) bu kombinasyon vardır. Kendisi Jupiter AK’dır.

Paylaş