Ketu ~ Mars

Ketu ~ Mars Vedik Astroloji Hint Astrolojisi“Geçmiş Yaşam Serisi”
Bu kombinasyon, geçmiş yaşama ait öfke, şiddet, cesaret ve yeni başlangıçlara ait deneyimlere sıkı sıkıya tutunmayı gösterir.

Ketu, Mars gibi hareket eder çünkü benzeri enerjilere sahiptirler. Her ikisi de öfke, şiddet eğilimli olup, kazalara ve yaralanmalara açıklığı gösterir. Bunlar negatif düzeydekilerdir.

Her an patlamaya hazır bir kombinasyondur... Kişinin kendine güveni aşırı derecede yüksek olur.

Pozitif düzeyde ise Ketu ~ Mars kavuşumu, yaşanacak olan engellere rağmen büyük cesaret ve beceriyle, en yüksek ve saf hedeflere ulaştırır.

Erkek kardeşlerle bu yaşamda sıkı bağları işaret eder. Eğer erkek kardeş yoksa, onun yerine koyacak, platonik erkek arkadaşlar mutlaka vardır.

Bilinçaltıyla taşınan; savaşla ilgili kavgalar, şiddet, kan görmek gibi geçmiş yaşam deneyimleri, bu yaşamda bunlardan korku ile ortaya çıkabilir.

Ketu ~ Mars ile daima soğukkanlılık korunmalı, öfke uyarıları ve şiddete dair huylar kontrol altında tutulmalı.

Kontrollü kişiler askeriye ya da güvenlik kuvvetleri içinde yer edinebilecek kişiler olabilirler.

Kontrolsüz kalmış olanlar ise dini ve ırkçı savaşlar çıkartabilecek kadar tehlikeli olurlar.

Bu kombinasyonun 1 - 2 - 5 - 7 - 12. evlerde gerçekleşmesi; evlerin burç özelliklerine, aldıkları negatif açılara göre şiddeti artırabilir.

Böyle pek çok harita karşıma çıktı... Ted Bundy, 1970’li yılların melek yüzlü seri kadın katili. Rasi haritasında Akrep’te Ketu ~ Mars kombinasyonu yanı sıra, Güneş ~ Ay ve Rx Merkür kavuşumu var. Muamma akrep burcunda, bu kadar çok sayıda ve heba olmuş gezegeni kontrol etmek zordur... Zaten akrep burcunun lordları olan Ketu ve Mars’ın gücü de ortada... Rahu ve lagnadaki Rx Saturn’den aldığı açı da cabası... Keyif için 30 civarında kadın cinayeti ve tecavüz ile tanındı.

Paylaş