Ketu ~ Venüs

Venüs ketu rahu Vedik Astroloji Hint Astrolojisi“Geçmiş Yaşam Serisi”
Bu kombinasyon, ilişkilerdeki karmayı gösterir. Deneyimlenen ilişkiler o kadar olağan dışı olur ki, başkaları bunu anlamayabilir. Hatta siz bile bu ilişkiden nasıl ders aldığınızı anlamayabilirsiniz... Bu nedenle, bir değirmen taşının altında ezilir gibi, bir ilişkinin gerçek anlamını anlayıncaya kadar ezilir ve öğütülürsünüz.

Ruhsal ve karmik hatta seksüel anlamda, hayli yükü olan eşleri çekersiniz. Bunlarla olan deneyimler acı ve mutsuzluk doludur. Deneyimlerden belirli çıkarımlar alınmadığında, bu durum kişiyi gay ya da lezbiyen ilişkilere de sürükler.

Ketu ~ Venüs kombinasyonu, çözülmemiş geçmiş yaşam karmik ilişkilerini, bu yaşama taşır.

Bir kadının haritasında, aynen Ketu ~ Jüpiter kavuşumunda olduğu gibi, bir erkeğin haritasında da Ketu ~ Venüs kavuşumu; o erkeğin, ailesi veya toplum tarafından kabul buyrulmayan, kendi sınıfına uymayan bir eş seçimine sebep olur.

Çok genel olarak ise, olağan dışı veya çok katı evlilikler bu kombinasyonda görülür. Ya da ilişkiler sadece ruhsal düzeyde kalır.

Aktörler, sanatçılar, dansçılar, yazarlar ve müzisyenler için iyi bir kombinasyondur. Çünkü onlar “gerçek aşk” ile ve bunun için çalışırlar. Gerçek aşkı bulamamalarından dolayı da, bu arayış ile sürekli eserler üretmeye uğraşırlar.

Venüs spermi yönetir... Venüs’ün Ketu ile kombinasyonu da sperm üretim problemi, çocuk yapamama ve iktidarsızlık kapısını açar.

Bu gruba örnek vermek gerekilirse; Britney Jean Spears, Grammy Ödülü kazanmış Amerikalı pop müzik sanatçısı, dansçı, ve sinema oyuncusudur. Ocak 2004'te evlendi. Evliliği 54 saat sürdü. Britney'e neden evlendiği sorulduğunda ise "Sadece evlenmenin nasıl bir şey olduğunu görmek istedim." yanıtını verdi.

Paylaş