Kim Depresyonu Sever?

depresyonu Hint Astrolojisi Vedik AstrolojiSATüRN - AY İLİŞKİLERİ

Hedeflerim var ama bir türlü ulaşamıyorum,
Hayatımda aşkı çok aradım ama bulamıyorum,
Neden benim herkes gibi çok mutlu bir hayatım evim eşim yok?
Filanca ne kadar şanslı, sınava girdi, bir kerede kazandı, ben kazanamadım.
Artık bu dünyanın sonu, benim hiç şansım yok.

DEPRESYON NEDİR?

Kişi eğer arzuladığı bir şeye ulaşamazsa, karakterine göre hayal kırıklığı yaşar. Hayal kırıklığı da depresyonu davet eder. Kişinin eli kolu bağlanır, hayattan umudunu hayli keser. Bu, insanı intiharın eşiğine kadar getirebilir.

Vedik Astroloji'de hayal kırıklığı potansiyeli, diğerlerine göre çok daha yüksek olanların haritasına hangi yönden bakıyoruz?

Burada özellikle SATÜRN - AY görünümüne bakıyoruz. Eğer Raside SATÜRN - AY kavuşum yapıyorsa; AY, Satürn'den 3 - 7 - 10 açısından görünüm alıyorsa; bu kişiler, diğerlerine göre depresyona çok daha yatkın olur.

Neden?

AY zihnimizi arzularımızı temsil eder. Haritada AY yerleşimi hangi evde ise, arzuları o eve dair yoğunlaşır. Yukarıdaki haritada Aslan evine yerleşmiş AY görüyoruz. Bu kişi örneğin çok ünlü birisi olmayı ister. Ama olamamıştır .Kendi tarzı ile bu ünü yakalayamamıştır. Okulda istediği başarıyı tutturamamıştır. Aşkta aradığını bulamamıştır. İstediği işe bir türlü giremez.
İşte depresyon hazır...

AY daima ister. SATÜRN ise tüm gezegenlerin tepesinde muazzam bir yaptırımla bekler. Diğerleri hedeflerine %25 kapasite ile çalışarak ulaşırken, SATÜRN - AY görünümü alan kişiler % 100 kapasite ile çalışmalıdır.Yüksek randımanla çalışmadıkları için de, sürekli hayal kırıklığı yaşar ve bunu da şanssızlıklarına verirler. Özellikle gençlerde çok daha sıktır ve anne babalar çaresiz kalırlar. Çünkü Satürn, ideallere ve arzulara kavuşmak için müthiş bir yaptırım gücü uygular. Kişi eğer yılmayıp mücadele ederse, eninde sonunda en yüksek hedefe ulaşır.

Haritanızda görünümler her ne olursa olsun; herkese % 100 çalışma kapasitesi, bol enerji ve neşeyle dolu günler diliyorum...

Paylaş