Kim Para Biriktiremez? Kim Para Biriktirir?

ki para biriktirirDünyanın parasını kazansa da bazı insanlar bu parayı elinde tutamaz. Toplu gelir ve kazançlar evi olan 2. ev bunun işaretini verir. 2. evinde Rahu, Mars gibi malefik ( kötücül ) gezegenleri olanlar, parayı biriktiremez. 2. evde yerleşik kuzey ay düğümü Rahu, materyalist davranmaya iter. Para yemek gibi maddi olarak ne varsa, bunun gereksiz yerlere harcanması için zorlar. Parayı kazanırsın ama anında alışverişe gidersin ve gereksiz ne varsa alırsın.

2. evdeki Mars, kişiyi korkusuz yapar. Temelde 2. ev Boğa ve lordu Venüs tarafından temsil edilir. Oysa buraya yerleşmiş Mars, yarını düşünmeyen bir savaşçı gibi hareket ederek zarif Venüs'ü sıkar, kişi parasını lükse harcar. “Yarın ne olacağım belli mi? Carpe Diem tarzıyla bugün keyfime bakarım” düşüncesine iter.

Para tutmayı sağlayan 2 malefik gezegen vardır. Bunlar Satürn ve güney ay düğümü Ketu...

2. ev aynı zamanda aileyi de temsil eder. Eğer Satürn bu evde ise, elimizdekini korumamıza yardımcı olur. Ailemizi düşünerek, gereksiz para harcamamızı bize dersler vererek öğretir. Satürn, erken yaştan başlayarak, ileri yaşamımızı düşünmemize yardımcı olur. Böyle kişiler zengin olmaz belki ama, parasız da kalmaz.

Ketu, ruhsal özgürlüğün simgesi olarak maddi hayata boşvermeye yol açar. 2. evine Ketu yerleşik kişiler parayı fazla düşünmez, yokluğuna üzülmez, ya da varlığına sevinmez. Onlara göre para kağıttan ibarettir. Oysa bu düşünce tarzı, bu evde Ketu varlığında kişiye çok bol para verir. Para aktıkça akar.

Bir de, Venüs-AY kavuşumu 2. evde gerçekleşmişse, kişi savurgan olur. Çünkü Venüs lüksü eğlenceyi çok sever. Ay-Venüs kombinasyonu bir haritada 'yan gel yat, keyfine bak' halini simgeler.

2. evde Rahu ya da Mars bulunan kişiler, ancak 35 yaşından sonra para tutmaya başlayabilirler.

12. ev ise kayıplar evidir. 12. evde yerleşik herhangi bir malefik gezegen aşırı harcamaya sebep olur. Bu, savurganlıktan biraz farklıdır. Talihsizlik de denebilir. Örneğin parayı biriktirmek istersiniz ama aracınıza çarparlar, para da tamirata gider, evinizi su basar, para tadilata gider.12. ev böyle talihsiz kayıplara yol açar.

Eğer Lagna ve 2. Ev yönetici gezegeni 12. Evde yerleşikse, kişinin para tutması neredeyse mümkün olmaz.

Böyle durumlar için yapılacak iyileştirmeler (değerli taş, mantra, yantra v.b.) pek de işe yaramaz. Tek işe yarayan, haritanızın durumunu bilip, davranışlarınızın farkında olup, kendinize karşı alacağınız tedbirlerdir.

Ömür boyu farkındalık dileklerimle...

Paylaş