Rahu ~ Güneş

Rahu ~ Güneş Vedik Astroloji Hint Astrolojisi“Geçmiş Yaşam Serisi”
Rahu ~ Güneş arasındaki herhangi bir kombinasyon kararmadır. Astroloji dilinde buna eklips deniyor.

Çoğunlukla zor bir kombinasyondur.

Rahu sistir, dumandır ve bu yolla Ruh ile bağlantıya müdahale eder... Karartır, sislendirir, bulanıklaştırır.

Bu kombinasyona sahip kişi, dünyada büyük iz bırakabilir... Çünkü Ruh, kendini ifade etmek için mücadele içine girer, böylece Güneş’e ait özellikler daha ciddi olarak ortaya çıkabilir.

Kişi; kariyerinde, sosyal statüsünde, siyaset içinde, şöhret ve yüksek başarı basamaklarında başarı gösterir.

Rahu, Satürn gibi hareket eder. Güneş ve Satürn dost değildirler. Dolayısıyla, Güneş’in olumsuz yönlerinin ortaya çıkması kolaylaşır... Hırs, bencillik, yürek ve düşünce katılığı, sabit fikirlilik bu kişilere özgü olabilir.

Bir yandan kuvvetli yurt dışı ilişkileri gösterse de; yabancılar, bu kişinin ününü bazı skandallarla zedeleyebilir. Dolayısıyla, kişi kendi ışığını yansıtmakta umutsuz kalabilir.

Rahu, Güneş’in yaydığı tüm enerjiyi emmek ister. Ancak eğer Güneş iyi yerleşimde ise (Koç, Aslan, Akrep), kişi durumu fark eder ve tüm tadını çıkartır. Fiziksel kuvveti iyi olur. Terazi burcunda ise, fiziksel enerji biter... Diğer burçlarda bu kombinasyon, kişiyi egoist yapar.

Rahu ~ Güneş kombinasyonu,  öz babadan ayrılığa bağlı sorunlara yol açabilir. Böylece kişi tüm hayatı boyunca baba faktörünü temsil eden meselelere takılabilir, bunlarla uğraşmak zorunda kalabilir... Bunlar; kuvvet, başarı gibi meselelerdir. Baba, dominant karakterde olduğu için böyle bir kişi; baba ocağını, babayı ve baba ailesini terk etmek isteyebilir. Böyle bir ilişkiden baba-evlat tatmini pek beklenmez. Buna karşılık kişinin böyle sıkıntılardan kurtulmasının tek yolu da, tam tersine üstüne gitmekten geçer. Egoizmi bir kenara koyarak, ihtiyacı olanlara şefkat göstermeli, atalardan gelen sorunları ortaya çıkartarak, derinlemesine karmik temizlik yapılmalıdır... Kolay bir süreç değildir.

Paylaş