Rahu ~ Merkür

Rahu ~ Merkür Vedik Astroloji Hint Astrolojisi“Geçmiş Yaşam Serisi”
Rahu ve Merkür iyi dost oldukları için, bu kombinasyon da iyi sonuçlar verir...

Merkür saf akıl ve idrakı temsil ederken, Rahu da onu parlatır.

Geçmiş yaşam bilgilerinin bu doğal idrakı, onların bu yaşamda en iyi şekilde yansıtılmalarını sağlar. Rahu~Merkür beraberken; güçlü bir akıl, kesin bir idrak, iletişim gücü ve saklı kalmış bilgilerin doğru şekilde ortaya çıkması ve yansıtılması mümkündür.

Vasuki, her ne kadar güçlerini kendi yararına kullanan bir iblis olsa da, Merkür ile beraberken kararsız ve çelişkili enerji sergiler.

Zeki, akıllı ve çekici olmanıza rağmen; iyi niyetli de olmayabilirsiniz. Bu güçlerinizi herkesin iyiliği adına kullanmak yerine, kendi çıkarınız için kullanıyor olmayı tercih edersiniz. Bugünün dünyasında bu zaten makbul bir durumdur. Fakat, böyle bir tutum, gerçek aydınlanma yolunu bulamamanızı da sağlar.

Devrim niteliğindeki fikirleri sunacak, muazzam hayal gücü de verir. Bu şekilde çalışmaları için Merkür’ün iyi bir evde ve iyicil olarak bulunması şartı vardır.

Eğer Merkür kötü yerleşmişse, bu kez de; kriz anlarında zarar veren kararsızlık, işe yaramayan abuk sabuk konuşma biçimi, monotonluk, ısrarla tekrarcılık, sabit fikirlere takılmak ve kopyacılığa yol açar.

Paylaş