Rahu ~ Satürn

Rahu ~ Satürn Vedik Astroloji Hint Astrolojisi“Geçmiş Yaşam Serisi”
Her ikisi de kötücül ve birbirine benzeyen bu gezegenlerin kombinasyonu da elbette zararlı oluyor. Hem de misli ile...

Rahu başarı peşinde, Satürn ise bir sofu, dünyadan elini eteğini çekmiş kişi oluşturmak isterken; sınırlamalar ve engeller eşliğinde, kişiyi bilgeliğe davet eden ve geri çekilmeyi teşvik eden katmerli bir güç ile zorlarlar.

Rahu, başarı için her şeyi bir an önce ister. Bunun için her şeyi yaptırır, bedel olarak da asla çalışmayı istemez. Kişi bu anlamda tutkuları için akla gelen her yola başvurabilir... Oysa Satürn ise her şeyi kısıtlar, engeller. Çünkü Satürn bu engelleri verirken, kişinin önce karmik borçlarını ödemesini ister... Kişi derslerini almak, yaşamak zorundadır. Bu yüzden Satürn’ün derslerine ayak uydurmak iyi olur.

Örneğin 2. ve 11. evde yerleşimde ise böyle kişiler paralarını başkalarından saklamaya eğilimlidirler... Vergi ödemek istemezler... Çünkü sır olarak kalması istenen bu para, kanunsuz yollardan (uyuşturucu satıcılığı, dolandırıcılık, hırsızlık) kazanılmış olabilir.

Birlikte iyi işleyen bu kombinasyon ile, süper milyarderler ortaya çıkabilir... Her iki gezegen arasındaki derece ne kadar büyükse, malefik etkileri o kadar azalır.

Bu kombinasyon özellikte 2. evde yerleşmiş, Jüpiter veya Merkür’den açı alıyorsa; her şeyi abartan, büyük yalancılar olabilirler... Küfür etmeye eğilimlidirler... Böyle kişilerin asla yalan söylememesi gerekir.

Bazı obsede kişilerin 8. evinde bu yerleşim olabilir ancak herkeste bu şekilde etki yapmayabilir.

En zoru da, bu durumun hangi düzeyde işleyeceğidir. Çünkü Satürn fiziksel olarak, Rahu ise psikolojik olarak zorlar.

Eğer sabırlı olup da Satürn’ün bu zorlukların sonunda armağan edeceği asil yücelmeyi bilirseniz; Satürn’ün eşliğinde ve öğretmenliğinde mutlak gerçeğe ulaşma şansınız olur.

Rahu ~ Satürn kombinasyonu,  düğümlerin sunduğu karmayı anlamak için yoğun sabır da gerektirir.

Böylece kişi sınırlarını tanır, kozmik kanunların anlayışına varır .

Ruhsal olgunlaşma yolunda, hayli zor bir pozisyon olsa da sonuç tam bilgeliğe kadar varabilir.

Satürn’ün bu karmik akstaki varlığı, bu yaşamdaki meselelerin, sadece psikolojik düzeyde değil; kuşkusuz ve mutlaka fiziksel düzeyde de yaşanacağını gösterir.

Aslında bu yaşam sözcükleriyle lanet bir yoga olup, kişinin yaşamının; hayal kırıklıkları, zorluklar, büyük çabalar ve üzüntülerle geçmesini sağlar.

Maalesef yaşanan bu zorlukları, belli bir süre için bu yaşamda hiçbir şey durduramaz.

Yerleştikleri evin sahibi olan gezegen, haritada iyi pozisyonda ise, olaylar daha hafif yaşanabilir.

Ünlü dolandırıcı Sülün Osman, illuzyonist David Copperfield, Priscilla Presley ve kızı Lisa Marie Presley‘de Rahu ~ Saturn kavuşumu vardır.

Paylaş