Sade Sati Nedir?

SATÜRN ~ SORUMLULUKLARIN YÖNETİCİSİ

Sade Sati pek çokları için korkunç bir sözcük...

Doğum haritasında (Rasi) Satürn'ün, natal Ay’dan 12. eve girdiği, 1. ve 2. evden geçtiği döneme Sade Sati Dönemi denir. Satürn bir burçtan diğerine 2.5 senede geçer. Sade Sati geçiş dönemi söz konusu natal Ay ise, 7.5 yıldır.

Sade, yarım; Sati ise 7 sayısıdır.

Genel inanışa göre Sade Sati dönemi pek olumlu sayılmaz. Tatminsizlik, depresyon, hayal kırıklıkları, farklılıklar, anlaşmazlıklar ve istenmeyen sonuçlar bu dönemi ifade etse de asıl mesele bu değildir. Satürn her zaman bu şekilde etki etmez. Kişinin haritasına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Satürn eğer yoga-karaka ise, olumlu farklılıklar da beklenir. Bir kişi ömründe 2-3 hatta 4 kez Sade Sati döneminden geçebilir.

sade sati astrovedik eğitim Hint Astrolojisi Vedik Astroloji jyotishSADE SATİ ETKİLERİ NELERDİR?

7.5 yıl süren bu dönemde kişi bazı sorunlar ve gerilimlerle karşı karşıya kalabilir. Bazı kişiler ise bulundukları yerden daha yükseklere çıkabilir.

Sade Sati, kişi beğense de beğenmese de bazı sorumlulukları yerine getirme halidir. Kibirli, egoist, anlayışsız ve çalışmayı sevmeyen bir kişi bu dönemde Satürn’ün yaptırımlarından dolayı, hayli zorlanabilir.

İlk dönem daha ziyade kişinin yakınlarıyla olan ilişkilerinde etki eder. Ebeveynler, eş gibi... Gözlerde sorunlar çıkabilir. Satürn burada örneğin fazla televizyon izlemeyi önler. Bulunduğu Ay’a göre 12. evden, haritanın 2. evine bakarak parasal problemleri ortaya çıkartır. Satürn burada, gereksiz harcamaya el koyar; 6. eve bakarak, borçları ortaya çıkartır; 9. eve bakarak da kişinin babası ile ilgili sorunları gösterir.

İkinci dönemde ise kişin iş hayatı ile ilgilidir. Rasi’de Ay’ın bulunduğu evden 2.5 yıllık transitinde 7. ev vasıtasıyla ilişkilerinde; 10. eve bakarak da iş hayatına ciddi etkiler getirir. Zayıf finans durumu, aileden uzaklaşmak, parasal dertler, ilişkilerde zorlanma veya ayrılışlar, sağlığın kaybı, arkadaşların kaybı, kendine güven ve öz saygı kaybı, gereksiz harcamalar, girişimlerde başarısızlık, aşağılanmak gibi. Şu unutulmamalıdır ki, eğer haritada Satürn saf malefikse bunlar olur. Sade Sati dönemindeki kişilerin % 5'inden az kişide bunlara rastlanır.

Üçüncü 2.5 yıl ise çocuklar, aile sağlık, fiziksel acılar ve hastalıklar, belki de ölüm ile ilgilidir. Ay’dan 2. eve transitidir. Rasi'nin 8. evine bakarak, borçları, aşırı harcamaları tetikler. Sağlığın kaybı hatta ölüm mümkündür. 4. eve bakarak mutsuz bir yaşam mümkün. Mental rahatsızlıklar, düşmanlarda artış, akraba ve arkadaşlarla tartışmalar vb...

SADE SATİ DÖNEMİNİ İYİLEŞTİRMEK NASIL OLUR?

Eğer bu dönemden geçiyor olduğunuzu biliyorsanız işler kolaylaşıyor. Örneğin; eskiye göre daha fazla çalışmaya başladıysanız , Satürn bu dönemde size çok çalışmayı öğretmektedir. Hayatınız cehennemmiş gibi görünebilir, oysa Satürn aslında çoktan ters gitmiş bir şeyleri düzeltiyordur sizi uyararak. Örneğin; sağlığınızda ani sorunlar çıktıysa, bilin ki kendinizi ihmal etmişsinizdir.

Satürn, mitolojide Güneş Tanrı’nın Oğlu olarak geçer. Sizi eğitir, yoğurur, yaşamınızı düzenlemeye iter.

Satürn sorumlulukların yöneticisidir...

Paylaş