Trump Kimdir?

trump kimdir"100 yıl koyun olarak yaşamaktansa,
bir gün aslan olmayı yeğlerim."

Bu söz kime ait?
Bu sözü seçim kampanyasında kim kullandı?
Görelim…

8 Kasım’daki ABD başkanlık seçimlerinden hayli önce, çeşitli sosyal medya ağlarında, tanınmış, saygın vedik astrologların hepsi, sanırım haritalarını da kontrol ederek Clinton’u favori gösteriyor, hatta destekliyorlardı. Dur bakayım ben de dedim. Üstatlar her zaman haklıdır elbette, ancak ben de kontrol edeyim dedim... Evirdim çevirdim, Hillary’nin 3 ayrı doğum saati olmasına rağmen, Trump’ın haritaları son derece güçlü. Hillary’nin en ufak şansı yok... Ama seçim o kadar yaklaştı ki, her şey, herkes Trump’ın aleyhine, Hillary kesin başkan gösteriliyor. Yine de çok saydığım bilinen, çok iyi tanınan bir Jyotish’in Hillary’ye tam testek veren bir yazısının altına şunu yazmak cesaretinde bulundum:

“Her şeye rağmen, Trump’ın haritası çok daha güçlü görünüyor, medyada gösterildiği gibi değil.”

Yazdım ve tabii ki tatlı bir fırça yedim... Başımın üstüne... Guru fırçayı, daha çok çalışmamız için atar...

Bu, onlardan farklı düşündüğüm için değil, aksine içten içe bu Trump acayip bir tip, her şeyi kökünden değiştirip kaosa sokabilir diye duygusal olarak yaklaşıyordum. Henüz haritalarına bakmamıştım bunu düşünürken.

Hillary’nin günü yeri belli, ancak saati kesin değil. Trump’ın ise bilgileri kesin...

ABD Başkanlık sistemiyle yönetiliyor. Büyük seçimin yapılacağı her yıl, önce ön seçim ocak - haziran aylarında, eyaletlerde yapılır. Ön seçimler uzun sürdüğü için, adayın durumu genel seçime kadar sürekli değişir. Ön seçimle belirlenen aday, başkanlık için daha sonra 2 - 8 kasım tarihleri arasında seçilir. 2016 da başkan seçimi 8 Kasım 2016 tarihine denk geldi. Donald Trump, Hillary Clinton’dan daha az oy almasına rağmen, delege avantajı ile ABD başkanı seçildi. 20 Ocak 2017 ‘de görevi resmi olarak devir alacak.

Ön seçimler ve genel seçime kadar, Clinton ve Trump sürekli bir mücadele halinde idi. Hillary, çoğu Amerikalının favorisi, medyanın ön plana çıkarttığı, başkanlığı kesin kazanacak görüntüsünde demokrat adaydı. Hillary ile ilgili medyada çok açık olarak olumsuz haber yapılmadı. Tam tersine Trump’ın ne sapkınlığı kaldı ne atak tutaklığı, ne de dalavereciliği. Trump neredeyse şekilden şekle sokuldu...

Tüm bunlar olurken, bir Jyotishi olarak bana düşen, her şeye kulaklarımı gözlerimi kapatıp, bu iki adayın haritalarını incelemek oldu...

Bu seçim önemlidir. Tüm dünyayı, başka bir yola sokma özelliğine sahiptir. Eğer Clinton seçilseydi, ki görüntüde çok avantajlıydı, geleneksel sistem devam edecekti. Bu sistemin ne ve nasıl olduğunu hepimiz biliyoruz.

Trump seçilirse, zaten söylemlerindeki gibi (AB çökmüştür, NATO işe yaramazdır fesh edilmeli, resmi belgesi olmayan göçmenler -özellikle Suriye göçmenleri- sınır dışı edilmeli, müslümanların amerikalılara karşı olan nefretinin kaynağını bulmalıyız, kürtaj olan kadınlar yapan doktorlar cezalandırılsın ve diğerleri), aslında sistemin tamamen değiştirilmesine yönelik eylemlerin ortaya çıkacağı da kesindi. Tüm dünya ve Amerikalılar için bu söylemler olağandışı ve gerçekleştirilmesi olanaksızdı. Zaten Trump sahtekar, ne konuştuğunu bilmeyen bir nevi meczuptu görüntüde... Böylece kadınların Trump desteğinin azaldığı da söyleniyordu. Hatta İngiltere gibi ülkeler, Trump’ın bu sözleri nedeniyle, ülkelerine girişinin yasaklanmasını bile önermişti. Oysa Trump şunu diyordu; “Londra’da, polisin bile girmeye cesaret edemediği radikalleşmiş bölgeler var”.

Trump her türlü şekle sokulmaya devam ediliyordu... Harry Potter filmindeki kötü karakter olan Voldemort’a bile benzetildi...

Kendi partisi olan Cumhuriyetçi Parti’nin bile onun başkan olmasını istemediğini söylüyordu.
Her şeye rağmen, mücadelesine devam etti... Neden?

Şimdi gelelim ülkemize... Trump Towers’ı bilirsiniz... Trump'ın, İstanbul'daki Trump Towers'ın lisansından yılda 1 ila 5 milyon dolar, Azerbaycan'daki Trump Hotel'den de geçen yıl 2,5 milyon dolar kazandığı bildiriliyor. Bu işbirliğini bozmaya cesaret edebilir mi? Bence yatırımlarının devamı gelecektir.

İşte Trump’ın ‘her şeye rağmen’ Başkan seçilmesinin nedenleri Vedik Haritalarında ‘gizli’.

Uzun teknik ayrıntıya girmeden, Trump vedik astrolojide; Lagna Aslan, Ay Akrep, Lagna lordu Boğa’da Rahu ile beraber, Atma Karaka Güneş, Amatya Karaka Ay. Lagna lordu ve AK olan Güneş en kuvvetli gezegeni ve şimdiye kadar gördüğüm yönetici haritalarında, neredeyse en kuvvetli Güneş, Trump haritasında... Bu bir...

Tipik vedik astrolog tarzıyla yazıyorum. Hani “Aa işte zaten biz bunları biliyorduk, ne olmuş.” diyenler çıkacaktır...

Tamam da her Güneş’i kuvvetli olan ABD başkanı mı olacak?

Elbette değil... Hillary’de verilen doğum saatine göre Aslan lagna, Güneş Terazi’de debil (hem daha sıkı politikacılık da verir), Rahu Atma Karaka (hmmm tam politikacı AK), Merkür AmK… Merkür’ü de retro... Vay vayyy… Medya arkanda mı nedir? Politikada çeneni tutacaksın. İftiradan uzak kalacaksın... Liderlik istiyorsan, alttan alta kapalı kapılar ardında gizli işler çevirmeyeceksin, kokusu mutlaka ortaya çıkar, sen bunları biliyordun ama yine de eşinin gölgesinden, gizli güçlerin kapısından ayrılamadın... Kendine güvenemedin... Gaz veren çok oldu, ona inandın, kendine değil... Değil mi Hillary?
Oysa Trump, çok farklı, her ne derse desin, söylediğinin arkasında duracak, önceden sağı solu belli, toplumlara çok aykırı da gelse, söylemlerine devam eden ve bunları eyleme sokacak yapıya ve güce sahip...

Yukarıda çok çok kabaca yazdığım harita özellikleri, hiçbir şey... Hani vedik astroloji biliyorum diye ortaya çıkıyorlar ya, mutlu olsunlar istedim... Oysa, Trump’ın haritasında, 3 günde 3-5 kitap okuyarak vedik astrolog oldum diye ortaya çıkanların, hiç anlam veremeyecekleri, bulamayacakları ve öğrenemeyecekleri müthiş işaretler var...

Hadi çok fark edemedikleri birkaç basit harita özelliği söyleyeyim... Bunların yorumunu çalışıp bulsunlar...

Trump Boğa Dolunayı olmak üzereyken doğdu... Güneş AK, AY Amk... Güneş en en kuvvetli gezegeni, ama nerede ve nasıl kuvvetli?

Trump Sade Sati ikinci 2.5 yıllık dönemde olmasına rağmen, ne oldu da kazandı?
Trump evliliğe çok önem veriyor... Tüm arzusu uzun soluklu huzurlu, ruhsal yönü ağır basan ciddi bir evlilik... Hmmm... Kadınlara sapkınlık yaptığı, aşağıladığı, taciz ettiği söylenen bir adam, nasıl olur da evliliğe ve aslında ruhsal bir eşe büyük ihtiyaç duyar?

Birçok önemli vargasında Güneş-Rahu kombinasyonu var... Trump’ın kazanmasında mı, yoksa bu kadar aşağılanmasında mı rol oynamıştır bu birleşim?

Rahu neden Güneş’i maskeleyememiştir? Trump’ın ötelerde çok çok zengin olmasının nedeni nedir?

Birkaç tiyo verdim, ama yetmez... Bu tiyoları bile araştırmak günler alacaktır...
Neticede, ara ara yazacağım yine. Trump, ondan beklenenin hayli tersine, son derece adil, fevri olmayan, dikkatli, belki de tüm dünyanın arzu ettiği bir lider konumunda yöneticidir. Bu yazdığım meth etmek değil. Liderlik ve yaptırım gücü çok yüksek demek. Kiminin işine gelir, kimi beğenmez bu yaptırımları. Ancak değil Amerika’da, tüm dünyada ciddi değişimlere yol açacak eylemlere girişecektir... Aktif savaş yanlısı da olduğunu söyleyebilirim bu arada... Ama savaş canlısı değil. Jüpiteri retro olan bir insan, ömrü boyunca, gerçekleri bulmaya ve uygulamaya adar kendini. Hele ki bu Jüpiter iyi yerleşimli ve kuvvetli ise... Bir de 2032 yılına kadar Jupiter Dasada ise…

Haaa ilahi adalet mi? İzleyelim Trump’ı…

Beğensek de beğenmesek de...

Not: Yazı başındaki söz Mussolini’ye ait... Trump kampanyasında inanarak kullandı. Trump’ın rahmetli Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile yakın arkadaş olduğu biliniyor... Yakında suikaste kurban gider diyenlerin aksine, evet suikast girişiminde bulunan olabilir, üstelik en en yakınında olabilir bu kişi... Ama Trump çok güçlü... Eşi de öyle... Clinton hakkında hiçbir şey yazmayacağım... Neme lazım!!!

Paylaş