Vedik Sayılar ve Grahalar

1 VE GÜNEŞ ~ SURYA

vedik sayılar hint astrolojisi vedik astroloji1 enerjisi Güneş tarafından temsil edilir. Güneş boşluktan (hiçlikten) yaratılmıştır. Brahma, Surya’yı yaratmış, Surya da her şeyi yaratmıştır. Surya böylece Yaratıcı'yı temsil eder. 1 sayısı her şeyin ilkidir. Aynı zamanda 1, Atma (Ruh) olan  ve Tanrı'dan gelişen ben simgesidir. Gücü, her şeyin gerçek doğasını yansıtmasından gelir.

Devamı için buraya tıklayınız...

2 VE AY ~ CHANDRA

vedik sayılar hint astrolojisi vedik astroloji2 enerjisi AY tarafından temsil edilir. Bir’den sonra yaratılışın ikinci safhası Mana’dır. 2 dualiteyi gösterir ve tamamen zihine özgüdür. 2'nin, beden içinde tamamen sıkışmış olan ruh üzerinde kontrolü vardır. Zihin, daima yaratılış gerçeğini araştırır. 2 daima büyümek ve genişlemek meraklısıdır.

Devamı için buraya tıklayınız...

3 VE GURU ~ JÜPİTER

vedik sayılar hint astrolojisi vedik astroloji3 rakamı; 1 olan birlik ve 2 olan dualitenin, hayata geçirilmek üzere hazırlanması: (1+2)=3. Jüpiter gezegeni tarafından temsil edilen 3, Satvik yapıda... 3 enerjisini taşıyanlar; dinamik, neşeli, zeki, eleştirel, geniş gönüllü, şanslı, her şeye evet eğilimli, rekabeti ve gelenekleri seven yapıdalar.

Devamı için buraya tıklayınız...

4 VE RAHU ~ KUZEY AY DÜĞÜMÜ / EJDERİN BAŞI

vedik sayılar hint astrolojisi vedik astroloji4 sayısı Kuzey Ay Düğümü olan rajasik Rahu tarafından temsil ediliyor. Rahu, ruhsal alemi temsil eden satvik ile, maddesel alemi temsil eden rajasik alemin tam ara sınırındadır. Bu yüzden maddeye ve dünyaya yöneliktir. 4 rakamını temsil edenler; güçlü, yapıcı, ben merkezci, gizemli ve her daim karşıt kişilerdir.

Devamı için buraya tıklayınız...

5 VE MERKÜR 

vedik sayılar hint astrolojisi vedik astroloji

Rajas Guna olan Merkür, 5 sayısını temsil ederken; mana olarak bu dünyada akıl, pratik zeka ve kavrama gücü vererek, zenginliği arttırıyor. Işık Eri Hacı Bektaş Veli (Kevser Yeşiltaş, s:167) kitabına göre 5'in manası: “Bektaşilik’te 5 ise, oluşumun görünürdeki yansımasıdır.”

Devamı için buraya tıklayınız...

6 VE SHUKRA ~ VENÜS

vedik sayılar hint astrolojisi vedik astroloji6 Venüs gezegeni tarafından temsil edilir. Rajas Guna’dır... Yani materyal dünya ile ruhsal dünya arasındaki alandadır. 6 karakterine sahip olanlar aşk ve sevgi dolu, herkesin dostu  ve karizmatik olurlar. İyi birer  danışmanlardır... Özellikle ev dekorasyonunda başarılı, sempatik ve zevkle hizmet eden...

Devamı için buraya tıklayınız...

7 VE KETU ~ GÜNEY AY DÜĞÜMÜ / EJDERİN KUYRUĞU

vedik sayılar hint astrolojisi vedik astroloji7 sayısı Güney Ay Düğümü olan tamasik Ketu tarafından temsil ediliyor. Tamasik guna, kişiye dünyevi tüm aşırılıklardan el çektirerek sakinliğe ve ruhsal dünyaya davet ediyor. Karakter sağlamlığına yönlendiren bu gunada, yol; acı ve zorlu deneyimlerden geçerek tamamlanıyor.

Devamı için buraya tıklayınız...

8 VE SATÜRN ~ SHANİ

vedik sayılar hint astrolojisi vedik astroloji8 enerjisi Satürn tarafından temsil edilir. Ciddi, kuvvetli yasaları olan, ağır, hüküm verme yeteneği yerleşmiş, bunları da hedeflerinde dikkatle kullanan sözüne güvenilir, yavaş ve genelde materyalist yapıda  kişilerdir. Akıl kuvveti ile çalışkanlığı  birleştirerek zenginliğe, talihe ve şöhrete kapı açmayı isterler.

Devamı için buraya tıklayınız...

9 VE MARS ~ MANGAL

vedik sayılar hint astrolojisi vedik astroloji

9 rakamı vedik astrolojide Mars tarafından temsil edilir. Etkileyici, karizmatik, hoş ve ılımlı kişilerdir. İddialı, rekabetçi, duygusal, hiddet sınırına yakın, maymun iştahlı, sabırsız, aristokratik tiplerdir. Bir çok problemle, bir anda baş edebilirler. Yardımsever, cömert, tarafsız, önyargısız ve öncü kişilerdir.

Devamı için buraya tıklayınız...

Paylaş