WhItney Houston

Whitney Houston’u yolcu ettik... Altı Grammy ödülü kazanan Whitney Houston, albümleri tüm dünyada en çok satan şarkıcılardan biriydi.

1980’lerde ve 1990’lı yıllarda albümleri dünyada en çok satan şarkıcıların başında gelen Houston, şarkıcı Bobby Brown ile çalkantılı geçen evliliği ve uyuşturucu kullandığı yönündeki haberler nedeniyle 2000’li yıllarla birlikte kariyerinde düşüşe geçmişti(Güneş mahadasa).

Whitney Houston Hint Astrolojisi Vedik AstrolojiHouston, 1992’den 2007 ‘e kadar şarkıcı Bobby Brown sarsıntılı bir evlilik geçirmiş, 1993 yılında eşi hakkında aile içi şiddet davası açmıştı(Venüs-Saturn bhükti, Satürn 11. ve 12. evlerin sahibi olarak, bu evlilik onun için erkendi, nitekim yıkım burada başlıyor ve evlilik Güneş mahadasada tamamen bitiyor).

Houston’ın hayranları, kendisini uyuşturucu ve alkolle tanıştıran ve bağımlı hale getirenin eski eşi Bobby Brown olduğunu savunuyor. Bu yüzden ünlü yıldızın ölümünden Brown sorumlu tutuluyor. Brown'la yaptığı evlilik sırasında kazandığı uyuşturucu bağımlılığı yüzünden zor günler yaşadı. Houston, evli oldukları bir dönemde Atlanta kentinin banliyösündeki evinin güvenlik görevlilerini arayıp, kocasının kendisine şiddet uyguladığını söyledi. Boşanmalarından bir yıl sonra Atlanta'da amcasının yanında yaşayan Whitney Houston'un 15 yaşındaki kızı Bobbi Kristina, kendisini ziyarete giden annesi Houston'u önce bıçaklamaya kalkıştı, ardından bileklerini keserek intihara teşebbüs etmişti. Gerekçesi, annesinin artık kendisini istememesiydi.

Whitney Houston, Grammy müzik ödüllerini dağıtılacağı törenden bir gün önce hayatını kaybetti. Aynı gece, Tru gece kulübünde R&B şarkıcısı Kelly Price’ın Pre-Grammy partisine katılan Houston burada Price ile kısa bir düet de yaptı. İkilinin okuduğu ‘Yes Jesus loves Me (Evet İsa Beni Seviyor)’  ilahisi, Houston’un bu dünyada söylediği son şarkı oldu.

Amerikalı ünlü pop şarkıcısı Whitney Houston, 48 yaşında öldü. Houston’ın Los Angeles’ta Beverly Hilton Oteli’ndeki odasında ölü bulunduğu ve ölüm nedeninin henüz bilinmediği bildirildi.

Yükselen Balıkta, Ay ve retrograd Jüpiter ile beraber... Balık su burcudur. Yöneticisi Jüpiter 1. ve 10. meslek evlerinin yöneticisi olarak Whitney’e pek çok güzel özellik verir ama alır da... Çok derin bakan güzel gözler, sezgiler, iyi bir kariyer, ama bir yandan da Ketu ile beraber meslekte bitiş. Ketu zehirleri temsil eder...

Kişisel yaşamında dünyaya ürkek gözlerle bakan bu güzel sanatçı, vedalara göre 5. evdeki, Ruhunun ifadesi olan Güneş vasıtasıyla dünyaya bakıyordu. Güneş yine bir su burcu olan Yengeç’te, karmasıyla ilgili görevlerini tam olarak yerine getiremediği için hayli zayıftır. Ayrıca yeryüzündeki tüm bitkileri temsil eder(Koka ağacı dahil). Güneş’i ve sanatını temsil eden Venüs’ü Yengeç burcunda olan şarkıcının, sanatında yaratıcılığı bitince yaşamı da son buldu...

Yengeç yaratımın sembolüdür, tüm gücü buradan gelir. Whitney Houston‘un bu dünyada taşıdığı kişisel bilgi onun en büyük testiydi ve o bunu geçemedi.

Rasi haritasında, 7. evlilik evi olan Başak’ta Mars yerleşik... Mars Nakşatrası Hasta, Ay tarafından yönetilir. Ay, zihin ve egoyu temsil eder. Başak yöneticisi olarak Merkür, Veda’larda Ay’ın küçük oğludur. Üvey babası Jüpiter ile geçimsizdir. Bulunduğu yerde olağanüstü durum genişlemesi olur. Tüm bunlarla beraber, Mars’ın Başak burcunda yerleşimi; evliliğinde ta baştan şiddetin, kavganın, tartışmanın hakim olacağını gösteriyor. 6. evde yerleşmiş Merkür, zaten maraka bir gezegen olarak Whitney Houston’un 4. evini yönetirken burada yerleşik kötücül Rahu ile beraber aileyle ilgili ciddi problemlere ve 7. evin lordu iken de evliliğinde büyük sorunlara zemin hazırlamış. Ay-Mars-Merkür birbirlerini destekleyerek, ona şiddeti seven, uyuşturucu bağımlısı bir eş vermiş. Nitekim Navamsada Merkür 12. ölüm, kayıplar ve bağımlılıklar evinde.

Raside, ölümü işaret eden maraka gezegenler Mars ve Merkür 3. ve 8. evlerin yöneticisi Venüs de destekliyor. Nitekim Venüs Navamsada 3. evde 1. ve 8. evlerin yöneticisi.

Ruhu gökleri ve bu sayede özgürlüğü özleyen yükselen Balık, Whitney’in var olma nedeninin sadece sanatı olduğunu açıklıyor. Nitekim lagnadaki retrograd Jüpiter, zihnindeki ruhsal dinlenme özlemini artırıyor ve pekiştiriyor.

3 köşede yerleşmiş malefik gezegenler olan Rahu, Mars ve Ketu, Sarpa yoga vererek, onun ömür boyu bu dünyada huzursuz ve mutsuz olduğunu gösteriyor. Hüzünlü gözlerinden belli bu.

10. ev olan Yay’da Ketu, özellikle mesleğini bazı problemlerle bitireceğini, Dasamsa (D10 meslek haritası) yükseleni Kovadaki Rahu ve 7. evdeki Ketu-Venüs kavuşumu bunu destekliyor. Nitekim Whitney’in uyuşturucu ve alkol bağımlısı olduğu buna da eski eşinin sebep olduğu biliniyor.

Whitney Houston Ay Mahadasa’nın Ketu shooksma antardasasında belki de yüksek doz ile gitmeyi tercih etti. Zihni artık dinlenmek istiyordu. Dünyada var oluş görevini yerine getirememişti. Ömür boyu cezalandırılmak yerine, kendi kendini son kez cezalandırmayı tercih etti. İndra’nın öyküsünü bilseydi, böyle bir yol seçmezdi.

Ölüm nedeni bir süre sonra açıklandı. Çok yazık oldu.

Paylaş