Yaş 29, Ne Olacak Benim Halim?

Yaş evlilik Hint Astrolojisi Vedik AstrolojiGEÇ KALAN EVLİLİK

27 - 28 yaşlarına geldiniz;
“Artık yalnızlık zor”
dediniz...
“Nerede benim prensim ya da prensesim” dediniz...
“Olmuyor, olmuyor! Bir türlü doğru adam/kadın karşıma çıkmıyor,
sorun nerede?”
dediniz...
O zaman bu yazımı dikkatle okuyunuz...

Vedik doğum haritamız olan Rasi'de, yükselen burcunuz yani 1. evde tüm yaşamınız gizli... Yükselen burç; tam doğum esnasında, Güneş’in doğudan yükselmeye başladığı andaki burçtur. Erken ya da geç evlilik yapacağınızı yükselen burcunuzu hesaplayarak bulabilirsiniz.

Geç evlenen, ya da geç evlenmesi gereken iki burç var; YENGEÇ’ler ve ASLAN’lar. Aslan’lar için bu koşul biraz daha hafifletilmiş durumda. Çünkü Aslan'ın karşıtı 7. ev, Kova burcuna denk geliyor. Kova ve Oğlak burcu Satürn tarafından yönetilse de; Oğlak, Saturn’ün hayli karanlık yüzünü temsil ediyor. Özellikle karmik durumu... Kova ile de Saturn’ün pozitif aydınlık yüzünü görüyoruz. Satürn, Ay ve Güneş’in düşmanıdır. Onların aydınlıklarını istemez. Yengeç Ay tarafından, Aslan da Güneş tarafından yönetildiğine göre...

Yengeç’ler mutlaka geç, 30’lu yaşlarda evlenmeli(32 - 35 den sonra). Çünkü Yengeç evi, direkt olarak 7. Oğlak evi ile karşı karşıya. 7. ev; akitler, ortaklıklar ve evlilik evi... Oğlak, çok yavaş hareket eden Satürn yönetiminde. Satürn bize sabır etmeyi öğretir. Bu yüzden hayatımıza her şeyin geç girmesine sebep olur. Ayrıca belli bazı gezegenler evlilik gecikmesine neden olurken, bazı belli gezegenler de evliliğin olanaksızlığını işaret eder. Satürn yanı sıra, Mars ve Güneş de geç evlilik nedenidir.

7. ev evlilik evidir. Bu evin yapısındaki bozulmalar; ya geç, ya da imkansız evliliği işaret eder. 7. evde Satürn varsa; 35 yaş civarından sonra evlenmelisiniz. Aksi durumlar boşanma ile sonuçlanabilir. Güneş, Mars ya da Satürn, 7. eve açı yapıyorlarsa, yine geç evlilik beklenir. Güneş 1. veya 7. evde ise yine geç gelen evlilik mümkün. Eğer Mars 12. - 7. - 4. - 1. evlerde yerleşmişse evlilik gecikir. Tüm bunlar, eğer Jüpiter’in 7. eve olumlu bir açısı varsa, tamamen düzelir.

Satürn 1. - 5. - 7. - 10. evlerde ise, zaten yerleşimi itibariyle evlilik evi olan 7. eve görünüm yaptığı için, geç evlilik getirir.

Bunlardan başka bir de haritada evlilik belirleyicisi olan gezegenlerin konumlarına bakmak gerekir. Evlilik belirleyicisi VENÜS’tür. Erkekte Venüs, kadında ise hem Venüs hem de ideal eşini işaret eden JÜPİTER...

Bir haritada Venüs konumu itibariyle zayıf ya da bozulduysa, Satürn ve Güneş ile aynı evde ise yine geç evlilik beklenir. Kadının eşini temsil eden Jüpiter, Satürn ile aynı evdeyse veya 7. evde malefik bir gezegenle beraberse ( Mars-Satürn-Güneş ); kadının yaşamına, idealindeki eşin girmesi gecikir ya da güçleşir.

Bana en sık danışılan konudur bu... Bazen, evlilik konusunu izah etmek çok güç oluyor kimine... Bu yazıyı hazırlayayım da, en azından dürüstçe ve açıkça danışmanlık yapayım dedim.

Hani şimdi 35 yaşına gelmiş hoş bir bayana, “Sen hiç evlenmesen, senin için çok daha iyi olur...” desem ne olurdu acaba? Öyle zor haritalar var ki…

Paylaş